Log in
    

Kolosy za rok 2011

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jeszcze przez niespełna tydzień (do 15 stycznia 2012 roku) można wysyłać zgłoszenia do 13. edycji nagrody Kolosy oraz do Nagrody im. Andrzeja Zawady, której towarzyszy grant w wysokości 15 tys. zł na zorganizowanie wyprawy. Zapraszamy do aktywnego udziału w największej podróżniczej imprezie w Polsce.

Prestiżowe statuetki za podróżnicze dokonania roku 2011 w kategoriach „Podróże”, „Żeglarstwo”, „Alpinizm”, „Eksploracja jaskiń” oraz „Wyczyn roku” zostaną wręczone podczas 14. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. Kapituła Kolosów tradycyjnie przyzna również Super Kolosa za całokształt osiągnięć. Największa w Polsce doroczna impreza środowiska podróżniczego odbędzie się w dniach 9 -11 marca w nowoczesnej Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Kazimierza Górskiego w Gdyni.

Prezentacjom wypraw oraz pokazom zdjęć i filmów zgłoszonych do Kolosów i Fotoplastykonu towarzyszyć będą salon sprzętu i odzieży outdoorowej oraz Salon Mediów Podróżniczych. Będzie można na nim kupić książki, prasę i przewodniki, porozmawiać z autorami i zdobyć autografy.

Ponadto w tym roku ważne będą też jubileusze, stanowiące okazje do przypomnienia dwóch wybitnych osiągnięć polskich podróżników: Władysława Wagnera, pierwszego Polaka, który opłynął kulę ziemską jachtem żaglowym (w 80. rocznicę rozpoczęcia rejsu) oraz Piotra Chmielińskiego, członka Kapituły Kolosów, ćwierć wieku po zakończeniu wyprawy, podczas której spłynął każdy kilometr Amazonki od źródeł aż do jej ujścia.

Do Kolosów 2011 można zgłaszać zarówno własne wyprawy zakończone w roku 2011, jak i rekomendować przedsięwzięcia zrealizowane przez innych. Z kolei o Nagrodę im. Andrzeja Zawady mogą ubiegać się projekty wypraw, których autorzy nie przekroczyli 30 roku życia. Szczegóły (a także zasady zgłoszeń do Fotoplastykonu i wystawy FotoGlob) w zakładce Zgłoszenia.Organizatorami 14. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów są agencja MART i miasto
GDYNIA.

Źródło: kolosy.pl