Log in
    

Nanga Parbat zdobyta po raz kolejny.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Kolejny uczestnik Wyprawy Unifikacyjnej PZA na Nanga Parbat stanął na wierzchołku!

2 lipca o godzinie 10 rano czasu lokalnego (7 rano w Polsce) szczyt zdobył Marcin Kaczkan, weteran Zimowej Wyprawy NETIA K2, trzeci polski "Śnieżny Bars", czyli zdobywca kompletu siedmiotysięczników b. ZSRR.

Jego atak rozpoczął się od wyjścia z bazy 26.06., w parze z Aleksandrą Dzik. Po trzech dniach wspinaczki, 29.06. osiągneli oni obóz IV na płaskowyżu Bazin, na wysokości 7.150 m.
Tego samego dnia, ok. godziny 21, rozpoczęli szturm na wierzchołek. Niestety, nad ranem 30.06. byli zmuszeni do wycofania się z powodu złej pogody i pobłądzenia. Zawrócili do obozu IV i tam przeczekiwali kolejne 30 godzin wypatrując lepszej pogody.

Ponowne wyjście w kierunku szczytu nastapiło 1 lipca późnym wieczorem. Po pierwszych godzinach marszu, z wysokości 7.250 m, z ataku zawróciła Ola Dzik, tłumacząc się ogólnym zmęczeniem wysokością. Marcin Kaczkan samotnie kontynuował wspinaczkę. Utrzymywała się dobra pogoda, wiatr nie wiał, niebo było gwiaździste.Marcin czuł sie dobrze i miał dobre tempo. Z bazy atak zabezpieczali i wspomagali orientacyjnie Kierownik Artur Hajzer i lekarz wyprawy Robert Szymczak. Marcin w ciągu następnych 5 godzin powiniem znaleźć sie z powrotem w obozie IV, a 3 lub 4 lipca w bazie, razem z Olą Dzik.

GRATULACJE DLA MARCINA I CAŁEJ WYPRAWY!

 

źródło: polskihimalaizmzimowy.pl