Log in
    

Zmiany w katowickim Klubie Wysokogórskim

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

21 listopada odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie celowe Klubu Wysokogórskiego Katowice, przed rozpoczęciem którego członkowie poprzedniego zarządu złożyli mandaty. Wybrano nowe władze, a prezesem Klubu został jego członek honorowy, utytułowany polski himalaista Artur Hajzer. W skład nowego zarządu weszła grupa młodych, dynamicznych działaczy i sportowców: Anna Matzullok, Małgorzata Piskorz, Katarzyna Grześkowiak, Damian Olma, Michał Gwóźdź, Krzysztof Modliszewski, Krzysztof Zarzycki oraz Mateusz Szumilczuk.

Nowy zespół przejął Klub o stabilnej sytuacji finansowej i prężnie działającej sekcji wspinaczkowej trenującej w tzw. „Pakerni” w lokalu przy ulicy 3 maja 11. W 2012 roku Klub może pochwalić się wybitnymi osiągnięciami wspinaczkowymi na skalę krajową i światową, do której należą: wytyczenie przez Marka Raganowicza nowej drogi – „Superbalance” na Ziemi Baffina w Kanadzie, klasyczne przejścia Piotra Xięskiego i Roberta Pallusa na Kazalnicy Mięguszowieckiej oraz wyczyny Aleksandry Taistry, która jako pierwsza Polka pokonała skalną drogę wspinaczkową o trudności 8c+. Warto również wspomnieć, że trójka członków Klubu uczestniczyła ostatniej jesieni w wyprawie PZA na Lhotse (8516 m n.p.m.). Klub Wysokogórski w Katowicach organizuje również raz do roku, w okresie jesiennym największy w Polsce kurs wspinaczki skalnej.

Nowe władze rozpoczynają działalność od organizacji cyklu prelekcji „Spotkania z górami... czyli Klub Wysokogórski zaprasza do Oka Miasta”. Będą to środowe slajdowiska w klubie „Oko Miasta” mieszczącym się na rondzie im. Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach. Spotkania te będą odbywały się dwa razy w miesiącu, a prowadzić je będą znane osoby ze świata gór i podróży. Pierwszy pokaz odbędzie się 12 grudnia o godzinie 18.00. Wszystkie szczegóły będzie można znaleźć na stronie internetowej Klubu: www.kw.katowice.pl, oraz profilu klubowym na FB.