Log in
    

Są już nowe GÓRY (nr 249)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Lepiej wygrać milion, czy dwa? Wiadomo… I nie trzeba chyba uzasadniać wyboru. Dlatego w najnowszym magazynie GÓRY polecamy dwa tematy przewodnie: Złoty Czekan dla Wojtka Kurtyki i Mont Blanc.

 

Wojtek Kurtyka całkiem niedawno został uhonorowany nagrodą Piolet d’Or Carrière, czyli Złotym Czekanem przyznanym za całokształt działalności alpinistycznej. Nie mogliśmy nie wykorzystać dogodnej okazji do przypomnienia niezwykłej kariery Zwierza i jego fascynującej Ścieżki Gór. 

Mont Blanc jest wielki, dlatego zniesie wszystko. Nawet 20 000 do 30 000 zdobywców w ciągu roku. Może i Biała Góra jest odrobinę „zadeptana”, ale to nadal jeden z najbardziej fascynujących masywów w Europie - zapewniający niesamowitą różnorodność aktywności i uwodzicielsko czarujący widokami. Wielu z nas jest od tej magii uzależnionych i wraca pod Mont Blanc tak często, jak tylko się da. Pozostali nadal marzą, żeby choć raz stanąć na szczycie. Wszyscy znajdą w najnowszych GÓRACH nie tylko historię masywu w pigułce i wspomnienia Polaków, którzy dokonywali na Blancu świetnych przejść, ale także inspiracje na nadchodzące lato: pokonanie jednej ze 101 najpiękniejszych dróg wspinaczkowych w masywie, zdobycie Białej Góry drogą normalną albo pobicie rekordu biegowego… Trzeba przyznać, że Mont Blanc to dobry, bo z daleka widoczny, kierunek na wakacje.

 gory-249.jpg

Mimo górskiego charakteru numeru nie mogły nam umknąć znakomite przejścia skalne Mateusza Haładaja i Piotra Schaba. Publikujemy także wywiad z Michałem Królem. Co więcej? W kontekście alpejskich przygód bardzo interesujące i przydatne jest nasze zestawienie plecaków do 30 litrów, czyli tych najpopularniejszych, które wykorzystujemy do całodniowych, górskich wycieczek, na wspinaczki i do miasta. Dla gadżeciarzy (czyli praktycznie wszystkich mężczyzn), przygotowaliśmy test zegarków sportowo-outdoorowych z GPS. Z tym tematem doskonale łączy się trening podbiegów i zbiegów, czyli elementów, które odróżniają jogging po plaży od naszej ulubionej formy biegania – biegów górskich. W numerze znajdziecie też ciekawe felietony oraz rysunki satyryczne.

Zamawiam

KSIĄŻKIGÓR (link) http://www.ksiazkigor.pl/produkt,gory-,561.html

PUBLIO - wersja elektroniczna (link) http://www.publio.pl/gory,p141425.html

 Przypominamy !!! Magazyn GÓRY zawsze znajdziecie w każdym z 228 salonów prasowych sieci Empik w całej Polsce oraz najlepszych salonach prasowych Inmedio, Ruch, Relay, Kolporter. Zgodnie z prośbami i oczekiwaniami naszych czytelników GÓRY dostępne są również w księgarni internetowej e-prasy publio.pl.