Logo

Złote jaja 2012 przyznane

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Kapituła Złotego Jaja w składzie:

Maciej Bedrejczuk
Paulina Janczar
Adam Malinger
Marta Sokołowska
Paweł Strzelecki
oraz Andrzej Machnik (Kanclerz)

przydzieliła za rok 2012 następujące Jaja

Jaja Złote:
1) Kol. Piotr Korczak, który po awanturze z partnerem uznał swoje z nim przejścia - w tym pierwsze klasyczne przejście Filara Kazalnicy - oficjalnie za niebyłe.
2) Po raz kolejny z rzędu kol. Artur Hajzer - tym razem za to, że przed wyprawą na Gasherbrum I (Hidden Peak) nie zorganizował Januszowi Gołębiowi testowego biegu na Kasprowy Wierch.

<a target='_blank'  data-cke-saved-href='http://drytooling.com.pl/baza/ludzie/919-artur-hajzer' href='http://drytooling.com.pl/baza/ludzie/919-artur-hajzer' title='A. Hajzer (ur. 1962), taternik i alpinista, należący do ścisłej czołówki polskiego himalaizmu; z wykształcenia kulturoznawca (absolwent Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach). Był współzałożycielem i prezesem firmy Alpinus, która produkowała m.in. wypo' class='redlinker'>Artur Hajzer</a> w Himalajach

Jaja Srebrne:
1) Kol. Jan "Gaciek" Hobrzański, za zorganizowanie pierwszego w historii i zarazem wybitnie drogiego czyszczenia kamieni z porostów w Tatrach (czyszczenie to zaczęło się na przejściu przez potok nieopodal schroniska przy Morskim Oku - żeby nie było tam ślisko - i zakończyło się w sądzie).
2) Koledzy Piotr Konarski i Mateusz Grobel z KW Katowice, którzy zimowy schron (Winterraum) pod Grossglocknerem usiłowali ogrzać paląc drewnem w piekarniku i zadymiając tenże schron do granic niemożliwości, a dużą ilość dymu tłumacząc tym, że komin jest zatkany.

Jaja Brązowe:
1) Koledzy Andrzej Marcisz i Daniel Piskorz za zastosowanie na zawodach drytoolowych w Krakowie windy, która umożliwiła wywindowanie zwycięskiego zespołu wprost na podium.
2) Kol. Grzegorz Głazek za porównanie drogi "Golden Lunacy" (patrz -- trwająca już od kilku lat afera wokół wyprawy na Grenlandię) do drogi "Epitafium" na Kazalnicy.
3) Komisja d.s. Golden Lunacy za to, że nie wiedziała, w jakim właściwie składzie obraduje.

Ponadto przyznane zostało Fioletowe Jajo dla najaktywniejszego jajorza ostatnich lat, które otrzymał kol. Artur Hajzer (kilka Złotych Jaj pod rząd).

Źródło: kw.warszawa.pl

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski