Log in
    

Dave MacLeod prowadzi dwie nowe drogi w Glen Coe w Szkocji

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

MacLeod wykorzystując świetne zimowe warunki łoi dwie nowe drogi w Glen Coe: Liquidation(VI, 6) i Frozen Assets (VII,7)  na Aonach Eagach.

 

Liquidation i Frozen Assets

Liquidation (VI,6) i Frozen Assets (VII,7) na Aonach Eagach. Glen Coe, Scotland
fot. Dave Macleod

 

Do Brytani zapukała prawdziwa zima.  Tworząc rzadko spotykane warunki do wspinania zimowego. Zachęciło to Dave MacLoada do zrobienia dwóch nowych lini na skale Aonach Eagach w Glen Coe.

W teamie z Donaldem Kingiem, 8 stycznia, Macleod prowadzi Liquidation po imponujących soplach, wiszących z lewej strony ściany. Opisuję ją później jako: "znakomintą nową lodową drogę" z wyceną (VI,6)

macleod2

MacLeod prowadzi Liquidation.
fot. Dave MacLeod

 

Następnego dnia MacLeod wraca pod skałę znowu, aby tym razem w teamie z Samem Woodem pokonuje ścianę tym razem od prawej strony. Frozen Assets oferuję więcej delikatnych sopli,  w większym przewieszeniu. Frozen Assets wycenił on na VII, 7 z komentarzem: " Sople wyglądały strasznie ze skały za nimi. Zastanawiałem się czy mnie utrzymają, czy też będę miał z nimi niezły lot. Ostatecznie udało mi się delikatnie przejść między nimi, w górę po kapiącym lodzie... To była pamiętna godzina, lub dwie na nowej drodze"


MacLeod: " Aktualnie są tutaj świetne warunki. Najlepszy lód odkąd jestem wspinaczem."