Log in
    

Komunikat Naszych Skał - Rezerwat Parkowe

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W związku z pojawiającymi się informacjami o pracach eksploracyjnych i ekiperskich w Osiedlu Wały (Dolina Wiercicy) przypominamy, że rejon ten leży na terenie rezerwatu przyrody „Parkowe” i wspinanie jest tam zabronione.

Osiedle Wały, Grodzisko

Zgodnie z zarządzeniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach wspinaczka skalna w rezerwacie „Parkowe” wspinaczka dopuszczona jest wyłącznie na Diabelskich Mostach.

Diabelskie Mosty, jeden z najciekawszych rejonów wspinaczkowych Jury Północnej, zostały udostępnione do wspinaczki dzięki pracy przedstawicieli Naszych Skał i lokalnego środowiska wspinaczkowego i przede wszystkim, dzięki dobrej woli służb ochrony przyrody.

Łamanie wynegocjowanych zasad podważa zaufanie do środowiska wspinaczy i może utrudnić działania dostępowe prowadzone w innych rejonach. Wszystkie osoby, które zainteresowane są eksploracją rejonów wspinaczkowych, prosimy o wcześniejszy kontakt z przedstawicielami Naszych Skał – Włodkiem „Jacoosiem” Porębskim (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub jednym z naszych regionalnych koordynatorów .

Miłosz Jodłowski – członek Rady Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”, odpowiedzialny za sprawy ochrony przyrody
Krzysztof Śliwa – koordynator regionalny Naszych Skał, rejon Jura Północna

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” powstała w 2008 roku przy udziale Fundacji im. Jerzego Kukuczki, Polskiego Związku Alpinizmu oraz czołowych mediów wspinaczkowych. Zajmuje się zapewnieniem legalnego dostępu do skałkowych i górskich rejonów wspinaczkowych w Polsce. W tym celu IŚW „Nasze Skały” prowadzi negocjacje ze służbami ochrony przyrody, władzami gmin oraz prywatnymi właścicielami gruntów, na których położone są skały.

Dodaj komentarz
Komentarze są moderowane, więc ich publikacja może trochę potrwać :).