Log in
    

Komunikat Naszych Skał - Rezerwat Parkowe

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W związku z pojawiającymi się informacjami o pracach eksploracyjnych i ekiperskich w Osiedlu Wały (Dolina Wiercicy) przypominamy, że rejon ten leży na terenie rezerwatu przyrody „Parkowe” i wspinanie jest tam zabronione.

Osiedle Wały, Grodzisko

Zgodnie z zarządzeniem Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach wspinaczka skalna w rezerwacie „Parkowe” wspinaczka dopuszczona jest wyłącznie na Diabelskich Mostach.

Diabelskie Mosty, jeden z najciekawszych rejonów wspinaczkowych Jury Północnej, zostały udostępnione do wspinaczki dzięki pracy przedstawicieli Naszych Skał i lokalnego środowiska wspinaczkowego i przede wszystkim, dzięki dobrej woli służb ochrony przyrody.

Łamanie wynegocjowanych zasad podważa zaufanie do środowiska wspinaczy i może utrudnić działania dostępowe prowadzone w innych rejonach. Wszystkie osoby, które zainteresowane są eksploracją rejonów wspinaczkowych, prosimy o wcześniejszy kontakt z przedstawicielami Naszych Skał – Włodkiem „Jacoosiem” Porębskim (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) lub jednym z naszych regionalnych koordynatorów .

Miłosz Jodłowski – członek Rady Inicjatywy Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały”, odpowiedzialny za sprawy ochrony przyrody
Krzysztof Śliwa – koordynator regionalny Naszych Skał, rejon Jura Północna

Inicjatywa Środowisk Wspinaczkowych „Nasze Skały” powstała w 2008 roku przy udziale Fundacji im. Jerzego Kukuczki, Polskiego Związku Alpinizmu oraz czołowych mediów wspinaczkowych. Zajmuje się zapewnieniem legalnego dostępu do skałkowych i górskich rejonów wspinaczkowych w Polsce. W tym celu IŚW „Nasze Skały” prowadzi negocjacje ze służbami ochrony przyrody, władzami gmin oraz prywatnymi właścicielami gruntów, na których położone są skały.