Log in
    

Grupa Młodzieżowa w Narciarstwie Wysokogórskim - Nabór dzieci i młodzieży

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Miło nam poinformować, że Komisja Narciarstwa Wysokogórskiego Polskiego Związku Alpinizmu ogłasza nabór na sezon zimowy 2014/2015 do Grupy Młodzieżowej w Skialpinizmie. Grupa rozpocznie pierwsze wycieczki oraz treningi, gdy zostaną otwarte stoki narciarskie w rejonie Zakopanego. Koordynatorem grupy będzie zawodowy ratownik TOPR i Instruktor Narciarstwa Wysokogórskiego PZA Andrzej Marasek. Spotkania będą odbywać się w zimowe weekendy w Zakopanem i okolicach. Uczestnicy otrzymają pomoc sprzętową w miarę możliwości KNW PZA. Wszyscy członkowie grupy przejdą przeszkolenie górskie pod nadzorem ratowników TOPR, docelowo ich treningiem zajmą się także trenerzy.

WYMAGANIA:

  1. Zgoda rodziców na dołączenie do Grupy Młodzieżowej w NW.

  2. Ukończone 12 lat (w szczególnych przypadkach wiek może ulec obniżeniu); górna granica wieku - 18 lat.

  3. Umiejętność jazdy na nartach zjazdowych, potwierdzona przez Instruktora PZN lub Szkołę Narciarską.

  4. Ogólna sprawność fizyczna, chęci do treningów w terenie górskim. Zalecana umiejętność poruszania się na nartach biegowych (warunek niekonieczny).

  5. Chęć do sportowej rywalizacji, poznania narciarstwa wysokogórskiego lub znajomość dyscypliny.

  6. Złożenie podania, w którym zawarte zostaną powyższe informacje, data urodzenia i krótka, opisowa historia uprawiania narciarstwa zjazdowego, skiturowego, biegowego lub pokrewnych dyscyplin.


 

TERMINARZ:

do 15.10.2014 - składanie podań na adres Komisji NW: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

30.10.2014 - ogłoszenie wyników naboru

06-07.12.2014 – sprawdzian umiejętności praktycznych (termin przewidywany) na stoku narciarskim (Zakopane lub Białka Tatrzańska): jazda narciarska na przygotowanym stoku, bieg terenowy (dla dzieci młodszych ok. 1km, dla starszych ok. 3km)

15.12.2014 - ostateczne ogłoszenie składu Grupy Młodzieżowej w NW

Grudzień/Styczeń 2015 - rozpoczęcie spotkań i treningów


 

W razie pytań, prosimy o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z taternickim pozdrowieniem,

Komisja Narciarstwa Wysokogórskiego PZA