Logo

Ratownicy z Polski dotarli do stolicy Nepalu Katmandu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zespół Ratunkowy prowadzony przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) przed godziną 5.00 rano dotarł do stolicy Nepalu Katmandu. Grupa ma na miejscu nieść pomoc medyczną i rozpozna potrzeby humanitarne. Dotarcie do miejsca tragedii zajęło mniej niż 48h.

Ostatnie informacje mówią o 3500 ofiar trzęsienia ziemi i ponad 6500 osobach rannych. ZR PCPM zabrał ze sobą blisko 300 kg różnego sprzętu medycznego. To umożliwia szybkie docieranie do miejsc gdzie potrzebna jest pomoc.

W Polsce gotowy do wyjazdu jest już kolejny zespół ratowników. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej zareagowało na katastrofę w Nepalu jako pierwsza organizacja w Polsce. Uruchomiliśmy od razu akcję, by zgromadzi fundusze na pomoc poszkodowanym i działanie Zespołu Ratunkowego na miejscu.

#PomocDlaNepalu

PCPM prosi także o wsparcie działań Zespołu Ratunkowego PCPM i pomocy medycznej w Nepalu poprzez dobrowolne wpłaty na

konto nr 1211 4010 1000 0052 2868 0010 12

Zespół Ratunkowy PCPM jest pierwszym zespołem szybkiego reagowania, składającym się z ochotników, prowadzonym przez polską organizację pozarządową. Pierwsze środki na osiągnięcie gotowości operacyjnej przekazała Kulczyk Foundation.

Więcej informacji dostępne jest na stronie www.pcpm.org.pl

Obserwujcie nas też na Twitterze: @EmergencyTeamPL i @FundacjaPCPM

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski