Log in
    

Ruszył nowy projekt outdoorowy - 8Academy

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Ostatnio w sieci pojawiły się dwie ciekawe nowe strony. Pierwsza - 8Academy - będzie w dużej części tematem dzisiejszego wpisu. O drugiej jeszcze napiszę :).

8Academy

Przy okazji tego wpisu chciałbym również poinformować, że sklep 8a.pl z Gliwic pod koniec tego roku podjął ze mną szerszą współpracę i dołączyłem do Teamu 8a.pl, w którym znajdziecie konglomerat wspinaczy z różnych dyscyplin.


8a.pl to jeden z największych sklepów internetowych w kategorii outdoor. Oprócz tego jest dystrybutorem takich marek jak Climbing Technology, Ocun, Metolius.

Dlaczego o tym piszę?

Bo wypada? Bo 8a.pl wymaga? itp?

Raczej aby uświadomić wszystkim, że dla mnie w prowadzeniu tej strony nie chodzi o to, żeby coś sprzedać, zarobić i zapomnieć. Chciałbym, żeby była sytuacja win-win, albo jeszcze lepiej win-win-win, gdzie wszystkie trzy strony wygrywają. Wy czytelnicy, sklep 8a.pl (lub jakikolwiek inny partner) i ja.

Dzięki uznaniu firm takich jak 8a.pl mogę więcej czasu poświęcić na prowadzenie drytooling.com.pl. Co za tym idzie, Wy dostajecie więcej ciekawych materiałów i nie chodzi mi tylko o testy produktów lecz głównie o artykuły poradnikowe, czy opisy dróg wspinaczkowych.

Nie przedłużając, mam nadzieję, że wynikną same plusy z tej współpracy :-)

Wróćmy jednak do konkretów. Na początku grudnia 8a.pl uruchomiło swój nowy projekt 8Academy. Jest to portal dla osób aktywnych, na którym znajdziecie artykuły poradnikowe na temat trekkingu, skiturów, wspinania i sprzętu outdoorowego. Do tego znajdziecie trochę felietonów, opisów rejonów wspinaczkowych i górskich z całego świata. Póki co swoje teksty zamieścili tam: Łukasz Czubak, Piotr Czmoch, Janusz Gołąb, Tomasz Kobielski, Dariusz Porada i kilka osób z redakcji 8Academy. Wkrótce dojdzie kilka osób więcej ;-).

Szczegóły tutaj: http://8a.pl/8academy/

Jeszcze opis ze strony

Jesteśmy dla górskich zdobywców, pasjonatów wspinaczki, eksploratorów i podróżników odwiedzających najdalsze zakątki świata. Dla tych, którzy do domu wracają tylko po to, by natychmiast zacząć myśleć o kolejnym wyjeździe. Tak po prostu.

Powstaliśmy by informować, inspirować i pomagać. By zebrać ludzi wokół tematu gór i wspinaczki. Jednym dać się poznać i wyrazić, innym podsunąć pomysły i zaangażować w pasję. Bardziej.

Chcemy pisać szczerze, otwarcie i bez patosu. W oparciu o praktyczną wiedzę, doświadczenia i przeżycia naszych autorów.

Chcemy stworzyć środowisko ludzi zaangażowanych, którym nie jest wszystko jedno. Którzy dbają o góry, wzajemne relacje, bezpieczeństwo i swój rozwój jako wspinacza / skiturowca / wędrowca.

Stoi za nami 14 lat doświadczeń na rynku outdoorowym. Jesteśmy właścicielami jednego z największych tego typu sklepów online w Polsce – 8a.pl, oraz dystrybutorem popularnych marek górskich i wspinaczkowych (w ramach spółki Snap Outdoor).  

Jesteśmy dla tych, którzy czują głód gór.

Dodam, że teksty są w pewien sposób reklamą 8a.pl, lecz nie znajdziecie tam nachalnej zachęty do kupna danych produktów. Są to raczej konkretne artykuły poradnikowe wzbogacone o zdjęcia (tutaj zazwyczaj z produktami, które sprzedaje 8a.pl).

Póki co artykułów jest kilkadziesiąt i są to zarówno teksty dla osób mających małe pojęcia o sportach outdoorowych, jak i dla starych wyjadaczy (patrz chociażby o doborze butów i skarpet w góry.

Podsumowując: Polecam :-)

Damian Granowski