Log in
    

Miej Odwagę - Wielkie Głosowanie rozpoczęte

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Do końca lutego br. Internauci mogą oddawać głosy na projekty wypraw zgłoszone do Memoriału im. Piotra Morawskiego – Miej odwagę! Alpinus sfinansuje zwycięski projekt, a jego pomysłodawca na okres jednego roku wejdzie w skład ekskluzywnego grona Alpinus Expedition Team.

 

Do pierwszej edycji Memoriału im. Piotra Morawskiego zgłoszono aż 127 wypraw:

  • 8 w kategorii Ogień;
  • 10 w kategorii Woda;
  • 3 w kategorii Powietrze;
  • 83 wyprawy w kategorii Ziemia;
  • 23 projekty w ramach kategorii Eter.

Bardzo się cieszę, że już w pierwszej edycji Memoriału do walki o nagrodę główną zgłosiło się aż 127 wypraw! To bardzo dobry wynik, który nas wszystkich mile zaskoczył. Dziękuję wszystkim za zgłoszenia. Czytałam wszystkie propozycje i doceniam trud, jaki zgłaszający włożyli w przygotowanie swoich projektów – mówi Olga Morawska, żona zmarłego himalaisty. – Cieszę się, że zgłoszone wyprawy to w większości dobrze przemyślane, ciekawe pomysły. Jestem pozytywnie zaskoczona, że zgłosiły się osoby z tak różnymi pasjami. Są nurkowie, motocykliści, wspinacze. Teraz zaczynam śledzić przebieg głosowania Internautów i zachęcam wszystkich do brania udziału w głosowaniu.

Na decyzję o wygranej wyprawie będą miały wpływ głosy Internautów (50%) i ocena Kapituły Memoriału (50%), w której skład wchodzą: Olga Morawska, Zenon Raszyk – przedstawiciel marki Alpinus i członkowie Alpinus Expedition Team.

Przy ocenie zgłoszonych wypraw będzie brany pod uwagę oryginalny, ale jednocześnie przemyślany i możliwy do zrealizowania pomysł. Wszystkie kategorie traktowane będą równorzędnie. Ogłoszenie zwycięscy 1. edycji Memoriału odbędzie się w marcu 2011 r. podczas Festiwalu Podróżników „Kolosy” w Gdyni.

Celem Memoriału jest nagrodzenie najbardziej interesujących projektów podróżniczych, poznawczych, wspinaczkowych, narciarskich lub żeglarskich. Po raz pierwszy zasady Memoriału zostały przedstawione przez Olgę Morawską, w marcu 2010 r. podczas Festiwalu „Kolosy 2009”.

Memoriał im. Piotra Morawskiego powstał ponieważ wierzymy, że energia Piotra, jego siła i odwaga są warte ocalenia. Piotr był himalaistą i wybitnym wspinaczem. Miał odwagę, aby realizować marzenia, a swoją pasją zarażał innych. Idee, które były dla Piotrka ważne przerodziły się w Memoriał Jego imienia – który promuje odwagę, siłę i energię, a także bezpieczeństwo. Memoriałowi nadaliśmy nazwę: „Miej odwagę!”, ponieważ odwaga i pomysł na życie jest tym, czego będziemy poszukiwać u uczestników konkursu – mówi Olga Morawska, pomysłodawczyni projektu.

Piotrek Morawski był wybitnym członkiem Alpinus Expedition Team. Znając jego plany, a także jego niezwykłe umiłowanie życia z pasją, podjęliśmy decyzję o zrealizowaniu Memoriału Miej odwagę! Główna nagroda daje szansę podróżnikom, wspinaczom czy żeglarzom na zrealizowanie wymarzonej wyprawy. Dzięki Memoriałowi chcemy zaprosić wszystkich odważnych ludzi do naszego zespołu podróżników i zdobywców Alpinus Expedition Team. Wierzymy, że Memoriał Piotra zyska wielu zwolenników i fanów, co pomoże nam przekazywać jego pasję i energię dalej – dodaje Zenon Raszyk, przedstawiciel marki Alpinus.

Zasady Memoriału im. Piotra Morawskiego

Wyprawy można było zgłaszać w 5 kategoriach, od końca listopada 2010 r. do 31 stycznia 2011 r., na stronie www.alpinus-miejodwage.pl. Kategorie:

  1. Ziemia – wyprawy w góry i z góry, po płaskim, a także te w głąb Ziemi;

  2. Powietrze – projekty, których głównym celem są loty, przeloty, odloty i skoki;

  3. Woda – wyprawy po wodzie i w głąb wody;

  4. Ogień – wyprawy i projekty, w których najważniejsze są kipiące emocje, adrenalina na najwyższych obrotach i dużo czadu!

  5. Eter – kosmicznie odjechane projekty, które wykraczają poza ramy podstawowych żywiołów.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: http://alpinus-miejodwage.pl/regulamin.html

Nagroda

Zwycięzca konkursu otrzyma honorowe, roczne członkostwo w Alpinus Expedition Team, a zwycięska wyprawa zostanie sfinansowana. Zwycięzca, jako honorowy członek Teamu stanie się także członkiem Kapituły Memoriału i będzie miał wpływ na wybór kolejnej zwycięskiej wyprawy.

* * * * *

Piotr Morawski. Książka

Piotr Morawski (ur. 27 grudnia 1976, zm. 8.04.2009) – doktor chemii na Politechnice Warszawskiej, największy polski himalaista młodego pokolenia, jeden z najlepszych himalaistów świata. Zdobywca 6 ośmiotysięczników. Od 2007 roku pełnił funkcję wiceprezesa Polskiego Związku Alpinizmu. Był także członkiem Alpinus Expedition Team.

W 1995 roku ukończył kurs skałkowy i kurs taternicki. Od początku pociągało go zimowe wspinanie w Tatrach. Miał na swoim koncie wiele przejść tatrzańskich i alpejskich. Do największych osiągnięć w wysokogórskiej karierze Piotrka należy pierwsze zimowe wejście na ośmiotysięcznik Shisha Pangma, wraz z Simone Moro, ustanowienie - nie pobitego do tej pory - rekordu wysokości zimą na K2, wraz z Denisem Urubko, a także trawers Gasherbruma I wraz z Peterem Hamorem czy pierwsze przejście południowej ściany Shisha Pangmy zimą wraz z Simone Moro.

W 2009 podczas wyprawy aklimatyzacyjnej na Dhaulagiri Piotr Morawski wpadł do szczeliny lodowcowej, niestety nie udało się go uratować. Zginął mając 32 lata. Został pochowany w Himalajach.

www.aplinus-miejodwage.pl

Alpinus Expedition Team to zespół wspieranych przez markę Alpinus polskich wspinaczy i podróżników, którzy poszukują nowych ekstremalnych wyzwań, często w dziewiczych rejonach świata. Alpinus Expedition Team tworzą: Ola Taistra, Kinga Baranowska, Edyta Ropek, Jacek Kudłaty i Marcin Gienieczko.

http://www.alpinus.pl