Logo

Północna ściana Lenina na nartach

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Olek Ostrowski (KW Kraków) i Kazimierz Chmiest zdobyli 22 lipca Pik Lenina, a Olek zjechał ze szczytu północną ścianą na nartach. Jak sam przyznaje, nie był to wielki wyczyn, tym niemniej należą się gratulację, za to, że jednak niewiele osób decyduje się na taki zjazd. Z Polaków znaleźliśmy jedynie inforrmacje o Dominiku Zadęckim i Krzysztofie Krisie Lizaku, o których wyprawie można przeczytać m. in. tutaj.

Pik Lenina. Fot. strona fb Olka Ostrowskiego

Poniżej info o wyprawie podczas zgłoszenia do Memoriału Piotrka Morawskiego

Zjazd północną ścianą Piku Lenina nie jest najtrudniejszy. Nie będę również pierwszym narciarzem na tej górze, nie będę pierwszym facetem, który wykonał taki zjazd, ani nawet pierwszym Polakiem. Nie chcę być najszybszy, ani nie chcę pobić żadnego rekordu. Po prostu będzie to spełnienie mojego narciarskiego marzenia. Miej odwagę robić to, o czym marzysz.

Pakowanie przed wyprawą. Fot. strona fb Olka Ostrowskiego

Dzisiejsza wiadomość sms od Olka Ostrowskiego

Wczoraj z Kazikiem Chmiestem zdobyliśmy Pik Lenina wychodząć z obozu 3 na 6200 metrów. Do trójki doszliśmy w sobotę prosto z ABC na 4300. Ja ze szczytu zjechałem północną ścianą do jedynki, Kazik zszedł do trójki, a dziś do jedynki. Wczoraj był 12 dzień od przybycia do bazy. Pozdrawiamy Olek i Kazik.

Po powrocie chłopaków, postaramy się opublikować relację.

Czy ktoś posiada jeszcze informacje o innych zjazdach Polaków północną ścianą Lenina?

Źródło: info własne

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski