Log in
    

Swatch Freeride World Tour by TNF na Alasce i w Andorze

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Koniec zimy przynosi bardzo ciekawą informację na temat cyklu Swatch Freeride World Tour by The North Face 2015. Wśród lokalizacji, w których zorganizowane zostaną najważniejsze zawody freeride’owe w przyszłym sezonie znalazły się Vallnord Arcalis w Andorze i nieokreślone jeszcze bliżej miejsce na Alasce!

Fot. DCalier

„Jesteśmy bardzo dumni z dodania dwóch nowych lokalizacji do trzech wyjątkowych miejsc, które tradycyjnie już goszczą zawody z cyklu FWT. El Dorado Freeride, organizowany od 1998 roku w Vallnord Arcalis to jedna z najpopularniejszych 4 - gwiazdkowych imprez Freeride World Qualifier. Teren w Andorze jest wspaniały i znaleźć można tam kilka ścian doskonale nadających się do rozegrania zawodów na najwyższym światowym poziomie. Alaska to z kolei prawdziwa mekka freeriderów. To tam, w latach 90 - tych, odbywały się pierwsze imprezy tego typu, a naszym marzeniem zawsze było zorganizowanie tam jednego z przystanków cyklu.” - tłumaczy Nicolas Hale - Woods, założyciel i szef FWT.

Tym razem sezon rozpocznie się nieco później, bo 24 stycznia w Chamonix. Tydzień później światowa czołówka freeriderów i freeriderek pojawi się w Fiberbrunn w Austrii. Po kolejnym tygodniu Freeride World Tour zawita do Andory. Na Alaskę pojedzie tylko 60% najlepszych zawodników na nartach i snowboardzie. Zawody zostaną rozegrane przy najlepszych możliwych warunkach pomiędzy 14 a 22 marca. Po tych zawodach wyłonione zostanie kolejne 60% najlepszych zawodników, którzy wezmą udział w wielkim finale na Bec de Rosses w Verbier 28 marca 2015 roku. Zawodniczki o kwalifikację do finału powalczą w czasie pierwszych trzech przystanków.

Kalendarz Swatch Freeride World Tour by The North Face:

1. SWATCH FREERIDE WORLD TOUR CHAMONIX-MONT-BLANC BY THE NORTH FACE®

24 stycznia 2015, Chamonix-Mont-Blanc, FRA

Narty/snowboard, mężczyźni i kobiety

2. SWATCH FREERIDE WORLD TOUR FIEBERBRUNN KITZBÜHELER ALPEN BY THE NORTH FACE®

31 stycznia 2015, Fieberbrunn Kitzbüheler Alpen, AUT

Narty/snowboard, mężczyźni i kobiety

3. SWATCH FREERIDE WORLD TOUR VALLNORD ARCALIS / ANDORRA BY THE NORTH FACE®

14 lutego 2015, Vallnord Arcalis, AND

Narty/snowboard, mężczyźni i kobiety

4. SWATCH FREERIDE WORLD TOUR ALASKA BY THE NORTH FACE®

14 marca 2015

Narty/snowboard, mężczyźni

5. SWATCH XTREME VERBIER BY THE NORTH FACE®

28 marca 2015, Verbier, SUI

Narty/snowboard, mężczyźni i kobiety

Więcej informacji na www.freerideworldtour.com.