Logo

Wspomóż I polską wyprawę narciarską - zostało 26 godzin

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Na polakpotrafi.pl Olek Ostrowski i Piotrek Śnigórski zbierają fundusze na wyprawę na Gasherbrum II. Chcą z tego szczytu zjechać na nartach. Będzie to pierwsza polska wyprawa narciarska w Karakorum.

Gasherbrum II (8035 m n.p.m.) to najniższy ośmiotysięcznik Karakorum, znajdujący się na granicy pakistańsko-chińskiej. Na szczyt chcemy wejść drogą pierwszych zdobywców od strony pakistańskiej, południowym-zachodnim żebrem. Zjazd z wierzchołka na nartach pokrywać sie będzie z drogą podejścia i chcemy go zakończyć najniżej jak to będzie możliwe. Jeśli uda się nam uzbierać niezbędną ilość pieniędzy wyprawa rozpocznie się już w połowie czerwca 2015 roku [jeśli nie uzbieramy - zapożyczymy się po szyję i też pojedziemy :)]

Sukces na Cho Oyu: 

W zeszłym roku, również dzięki Waszej pomocy, udało mi się zorgaznizować, samotną, narciarską wyprawę na Cho Oyu - 8201 m n.p.m., która zakończyła się wielkim sukcesem. 29 września 2014 roku stanąłem sam i bez użycia dodatkowego tlenu na szczycie, po czym jako pierwszy polak w historii zjechałem na nartach z tej gór. Kawał dobrej przygody i wielkiego marzenia!

Podczas tamtej wyprawy wykonałem zdjęcia do filmu reż. Szymona Kowalczyka i Adama Śmiałka pt. "Dzięki wszystkim, jesteście wielcy!". Obraz ten został wyróżniony przez National Geographic Traveler i Martynę Wojciechowską podczas Krakowskiego Festiwalu Górskiego 2014. Uzasadnienie Martyny Wojciechowskiej:

"Wyróżnienie dla twórców, ale przede wszystkim dla bohatera filmu Olka Ostrowskiego za dystans do siebie i do świata mimo wielkiego osiągnięcia, za poczucie humoru, prawdziwość i niepoddawanie się komercjalizacji. Tak trzymać! Dzięki Olek, jesteś wielki!"


Dlaczego crowdfunding?

Budżet całej wyprawy przy dwóch uczestnikach to ok. 80 tys. zł. Sami nie jesteśmy w stanie sprostać tej kwocie, ale przecież w "kupie" siła! :) Po wyprawie na Cho Oyu spotkałem wielu ludzi, którzy szczerze kibicują moim pomysłom narciarskim, identyfikują się z nimi. Co więcej, sprawia im radość to, że mogą dorzucić do nich swoje "trzy grosze". Dlatego zwracamy się do Was o pomoc po raz kolejny. 

Zorganizujmy razem pierwszą polską narciarską wyprawę w Karakorum, a my zrobimy wszystko, żeby zakończyła się zjazdem na nartach z Gaherbruma II.
Budżet projektu:
Kwota potrzebna do zrealizowania tego ambitnego projektu to już wspomniane ok. 80 ty. zł. Połowę tej sumy chcemy pozyskać dzięki Wam - ludziom dobrej woli, którzy chcą pomóc spełniać marzenia i stać się częścią tej wyprawy.

Razem możemy więcej! 

Drugą połowę budżetu stanowi: wkład własny (ok. 10 tys. zł) + sponsorzy [ciągle poszukiwani :)] + ewentualnie pożyczone pieniądze.

Największą składową wszystkich wydatków (ok. 50 tys. zł) to koszty agencyjne, czyli załatwienie niezbędnych pozwoleń na działalność górską (tzw. permit), transport w Pakistanie i karawana do bazy pod Gasherbruma II, organizacja bazy itp. 
Pozostałe koszty to: bilety lotnicze, ubezpieczenie, żywność wysokogórska, dokupienie niezbędnego sprzętu itp.

Jeśli uzbieramy 100% kwoty na Polak Potrafi - pojedziemy w Karakorum.

Jeśli uzbieramy więcej niż 100% kwoty na Polak Potrafi - pojedziemy w Karakorum, zmniejszymy nasze długi zaciągnięte na cele związane z wyprawą i postaramy się polepszyć komunikację z Wami abyście mogli śledzić postępy wyprawy na bieżąco. 

Link do akcji na Polakpotrafi.pl

DZIĘKI WIELKIE ZA POMOC!!!
Olek Ostrowski i Piotr Śnigórski

www.facebook.com/climb2skipl
www.climb2ski.pl

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski