Log in
    

Polish Freeride Open 2011

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Już w ten weekend rozpoczną się pierwsze polskie zawody freereidowe. W dniach 11-13.03 w austriackiej miejscowości Heiligenblut ponad 100 zawodników z całej europy weźmie udział w historycznej, bo pierwszej polskiej imprezie dla narciarzy, którzy uwielbiają jazdę na nartach poza wyznaczonymi trasami.


Freeride Open

Jak komentuje Andrzej Lesiewski, organizator imprezy – "...Tak duże zainteresowanie Polish Freeride Open wśród  narciarzy i snowboardzistów naprawdę nas cieszy. Na starcie zobaczymy nie tylko freeriderów, ale również wielu czołowychnarciarzy freestyleowych i alpejczyków, tak więc będą to zawody łączące miłośników wszystkich odmian narciarstwa i snowboardu. W ubiegłym tygodniu w Heiligenblut spadło około 50 cm świeżego śniegu, więc warunki na trasie powinny być całkiem dobre..."

alt

W najbliższy weekend zostanie zamknięty cały stok, który nie ma oficjalnej nazwy ale miejscowi nazywają go Kropfscharte (Szczerba), na którym będą się odbywać te zawody. Jednak gdy ktoś chce potrenować może spokojnie tu przyjechać, gdyż rejon ten słynie z wielu stoków do uprawiania tegoż sportu. Na stronie www.freerideopen.pl trwa rejestracja zawodników w 4 kategoriach: men ski, men snowboard, women ski, women snowboard. W obszarze, na którym odbędą się zawody możemy wyróżnić trzy sekcje (zaznaczone na zdjęciu) - łatwą, średnią oraz trudną - tak więc każdy narciarz i snowboardzista znajdzie tu swoją linię. Oceniać zawodników będzie jury z Austrii. Zawodnicy powalczą o nagrody  m.in. narty firmy Armada, ubrania i plecaki The North Face oraz sprzęt lawinowy Pieps.

alt

trasy zjazdów

Program zawodów:

11.03.2011 Warm Up Day (piątek)

  • Biuro zawodów zlokalizowane będzie w biurze turystycznym Heiligenblut - czynne w godzinach 9.00 - 17.00
  • Po rejestracji w biurze - czas na rozjeżdżenie

12.03.2011 Event Day (sobota)

  • 9.00 - 09.45 - Biuro zawodów przy linii mety
  • 10.00 - 12.00 - Pierwszy przejazd
  • 12.00 - 13.00 - Pokazy speedridingu + przerwa na lunch
  • 13.00 - 15.00 - Drugi przejazd
  • 19.00 - Ceremonia dekoracji zwycięzców w Hoely Moely
  • 20.00 - Rozpoczęcie pokazu filmów freerideowych

13.03.2011 Weather Day (niedziela)

Dzień rezerwowy w przypadku braku możliwości rozegrania zawodów w sobotę (plan awaryjny zostanie podany na miejscu jeśli zajdzie taka konieczność).

Więcej informacji na: www.freerideopen.pl oraz na facebook.com

Źródło: freerideopen.pl