Log in
    

Kronika TOPR 6.06.2011

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Słońce, deszcz, burze, tak można scharakteryzować miniony tydzień. Na szczęście burze nie poraziły nikogo, ale wielu turystów zmokło, gdyż deszcze okresowo były dość intensywne.

altPo tatrzańskich dolinach wędrowało wiele szkolnych wycieczek.  Toteż głownie ich uczestnikom  ratownicy udzielali  pomocy. I tak:
We wtorek 31.05. na drodze do M. Oka poważnie zasłabła ( z chwilową utratą przytomności)  11-letnia uczestniczka szkolnej wycieczki. Koniecznym okazał się pilny transport młodej turystki do szpitala.  Turystka została do szpitala przetransportowana śmigłowcem.
W godzinach popołudniowych z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono turystkę, która doznała kontuzji nogi.
W dniu 1.06. z Hali Gąsienicowej do szpitala przewieziono 16-letnią uczestniczkę szkolnej wycieczki, która doznała urazu stawu skokowego.
W dniu 2.06. z Dol. Kościeliskiej do szpitala przetransportowano 15-letnią turystkę z urazem stawu skokowego.
W dniu 4.06.  na Skupniowym Upłazie poważnie zasłabła 15-letnia uczestniczka szkolnej wycieczki z Tucholi. Ratownicy przetransportowali ją śmigłowcem do szpitala.
W godzinach popołudniowych podczas wspinaczki Granią Kościelca w wyniku obsunięcia kontuzji stawu skokowego doznała 33-letnia zakopiańska taterniczka.  Na miejsce wypadku ratownicy polecieli śmigłowcem. Po desancie w pobliżu miejsca wypadku i udzieleniu pierwszej pomocy, ranną taterniczkę windą wciągnięto na pokład będącego w zawisie śmigłowca i przetransportowano do szpitala.
W niedzielę 5.06. na szlaku z 5-ciu Stawów przez Świstówkę do M. Oka kontuzji nogi doznała 41-letnia turystka z Pleśna. Ranną samochodem przetransportowano do szpitala.
W nadchodzącym tygodniu  również ma być ciepło, burzowo i deszczowo. Planując wycieczkę należy zapoznać się z aktualną prognozą pogody, tak by burza nie zaskoczyła nas na szczycie czy grani.

Autor: Adam Marasek

Źródło: topr.pl