Logo

Kronika TOPR 6.02.2012

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

ToprTrochę nas zmroziło. Temperatury na Podhalu w niektórych miejscach przekraczały   -30 stopni C. W Tatrach w zależności od dnia temperatura wahała się pomiędzy -18 do -25 stopni C, do tego wiatr potęgował uczucie chłodu. No ale to w końcu prawdziwa zima. Niech wymrozi i wysypie to może wiosna i lato będą ciepłe i słoneczne.

Miniony tydzień to w Tatrach trochę interwencji a na stokach sporo wypadków.
I tak:
W dniu 1.02. po godz. 13-tej z Dol. Kościeliskiej do szpitala przewieziono turystę z Białegostoku , który w wyniku upadku doznał bolesnej kontuzji barku.
W dniu 2.02. po godz. 17-tej w Dol. Roztoki kontuzji nogi doznała turystka z Sosnowca. Ratownicy po udzieleniu I pomocy przetransportowali ją skuterem do Wodogrzmotów i dalej samochodem przewieźli do szpitala.
W dniu 3.02 z Morskiego Oka do szpitala przewieziono turystę z Lublina, który upadając doznał kontuzji ręki.
W dniu 4.02. na prośbę Policji ratownicy wzięli udział w transporcie zwłok 40 –letniego mieszkańca Zakopanego , którego odnaleziono w Bukowinie T. w rejonie Przeddomiańskiego Wierchu. Przyczyny zgonu bada Policja.
Na prośbę GOPR ,TOPR-owski Sokół poleciał w rejon Pilska celem przetransportowania odmrożonych turystów.
Po godz. 17-tej do TOPR zadzwoniła turystka, że zgubiła drogę w rejonie zielonego szlaku z Polany Waksmundzkiej do Murowańca na Hali Gąsienicowego. Z pomocą  pospieszył ratownik pełniący dyżur w Murowańcu, który odnalazł turystkę i doprowadził do schroniska.
Na najbliższy tydzień przewidywana jest dalej zimowa  pogoda. Na szczęście mróz ma być trochę mniejszy. Spadnie trochę śniegu a pod koniec tygodnia ma być słoneczna pogoda. Będą to wymarzone warunki na narty.

Jędrzej Malinowski

Źródło: topr.pl

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski