Log in
    

Stawka większa niż śmieci – wyniki i podsumowanie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

A więc pierwsza edycja akcji ‚Stawka większa niż śmieci’ zakończyła się – można chyba powiedzieć – sukcesem. Dopisali i uczestnicy (biorąc pod uwagę koniec sezonu) i sponsorzy, którzy bardzo fajnie zareagowali na sam pomysł.

 

W ubiegłą sobotę miał miejsce finał całej akcji, który odbył się w Rzędkowicach podczas II Dni Otwartych Wspinania organizowanych przez Fundację Górską Echo. Niejako „klamrą” zamykającą nasz konkurs miało być wspólne sprzątanie Skał Rzędkowickich, na którym poza samymi organizatorami, reprezentacją „Naszych Skał” oraz kilkoma osobami biorącymi udział w konkursie nie pojawił się absolutnie nikt. 

Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, iż pogoda była wybitnie wspinaczkowa, jednak nie sądziliśmy, że poświęcenie 1,5-2 godzin  na sprzątanie skał stanie się aż takim problemem dla naszej wspinaczkowej braci :( Mamy jednak nadzieję, że cała ta rzesza Zapaleńców, która wzięła udział w konkursie, entuzjazm mediów i sponsorów, uzmysłowi ludziom jak proste i potrzebne jest zbieranie śmieci w skałach - nie tylko tych swoich. A awaryjna rolka niebieskich woreczków, w plecaku pełnym żelaza powinna stać się nieodłącznym wyposażeniem każdego wspinacza!

Pod tym linkiem możecie zobaczyć ile śmieci udało się nam zebrać.

 

A teraz przejdźmy do rzeczy!

A więc poniżej po ciężkich obradach jury na jurze w Rzędkowicach na godzinę przed rozdaniem nagród miejsca wyglądają mniej więcej jak niżej… nie przyjmujemy ‚reklamacji’ ani protestów - obradowaliśmy tak aby się nie pozabijać bo każdy miał swoje zdanie ;)

 

Klasyfikacja generalna, jeśli tak ja można nazwać :)

1. Miejsce - Sylwek Malach i Maciej ‚Lesser’ Gajewski - Black Diamond Camalot C4 (po 3 szt ‚na głowę’)

Sylwek Malach na Mnichu

Maciek Gajewski

2. Miejsce – Maciej Dobrzański i Piotrek Czarnecki – 2x Zestaw Kości DMM Wallnut
3. Miejsce – Szymon D – Zestaw ekspresów Black Diamond Hoodwire Quickdraw Set x6

Pozostałe nagrodzone kategorie znajdziecie na stronie akcji.

Więcej o akcji przeczytacie tutaj (również galeria zdjęć).