Log in
    

Startuje konkurs na najlepszą fotografię górską. Niezwykła nagroda główna!

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

7 września wystartował konkurs fotograficzny, którego ideą jego ukazanie piękna gór i emocji, jakie towarzyszą człowiekowi w czasie obcowania z nimi. Współorganizowany jest on przez Portal Tatrzański, Stowarzyszenie Wysokogórskich Przewodników Tatrzańskich oraz markę Marmot - producenta specjalistycznej odzieży outdoorowej, wspierającej SWPT. Zdjęcia można wysyłać do 23 października, tydzień później nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Nagrodą dla autorów 6 najlepszych fotografii jest wejście na Mnicha (2 068 m n.p.m) w towarzystwie i pod opieką przewodników SWPT!

 

„Uwolnij emocje zaklęte w górach!” to konkurs kierowany do pasjonatów gór i aktywnościami z nimi związanymi, takimi jak wspinaczka, trekking, bieganie czy jazda na rowerze. Udział wziąć w nim mogą osoby osoba pełnoletnie, które w terminie pomiędzy 7 września a 23 października wyślą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. fotografię ukazującą emocje związane z obcowaniem w plenerze górskim. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia. Ich forma jest dowolna - fotografia może przedstawiać dowolny plener górski lub postać znajdującą się na jego tle - autora bądź inną osobę, która wyraziła zgodę na wykorzystanie jej wizerunku.

Galeria konkursowa znajdować będzie się na fanpage’u Portalu Tatrzańskiego i regularnie, dwa razy w tygodniu będzie aktualizowana o kolejne, nadsyłane kadry. Zdjęcia będą oceniane na 2 sposoby. Z automatu wejście na Mnicha wygrają 3 osoby, których zdjęcia w dniu zakończenia konkursu zdobędą największą ilość tzw. „polubień/ lajków”. Identyczną nagrodę otrzymają ponadto 3 osoby, których zdjęcia zostaną wybrane głosami jury, w skład którego wejdą przedstawiciele patrona medialnego i organizatorów. Weryfikacji będą podlegały takie aspekty fotografii jak zgodność z motywem przewodnim konkursu, oryginalność i kreatywność przedstawionego kadru, naturalność czy wysoka jakość pod kątem technicznym.

Wejście na Mnicha w towarzystwie przewodników SWPT i profesjonalnego fotografa górskiego odbędzie się 5 listopada b.r. W grupie przewodników swój udział wstępnie zapowiedział m.in. Paweł Orawiec, który pod koniec sierpnia popisał się niesamowitym wyczynem, w zaledwie 60 godzin i 41 minut zdobywając 14 szczytów tzw. Wielkiej Korony Tatr!

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronach internetowych Portalu Tatrzańskiego - http://portaltatrzanski.com/aktualnosci/item/3326-regulamin-konkursu-uwolnij-emocje-zaklete-w-gorach, SWPT oraz firmy Raven - krajowego dystrybutora marki Marmot.