Log in
    

Ucieczka na szczyt - wydanie II poprawione

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

 

Po kilku miesiącach od ukazania się książki Bernadette McDonald "Freedom Climbers" na rynku angielskojęzycznym, można już chyba powiedzieć, że jest to tytuł wybitny. W końcówce 2011 roku książka "zgarnęła" wszystko, co było do "zgarnięcia" w tej dziedzinie - wygrała Banff Mountain Book Festival w Kanadzie oraz otrzymała bardzo prestiżową brytyjską nagrodę Boardman Tasker Prize. Licencja została sprzedana do wielu krajów, a Instytut Adama Mickiewicza zakupił edycję angielską do promocji Polski zagranicą. 

Książka wydana nakładem, wydawnictwa Agora opisuje "Złotą Erę" polskiego himalaizmu, pokazując wkład Polaków w historię światowego wspinania. Autorka spędziła w Polsce sporo czasu, przemierzając ją wzdłuż i wszerz, rozmawiając z wybitnymi himalaistami jak Krzysztof Wielicki, Wojciech Kurtyka, Janusz Majer, Artur Hajzer, Maciej Pawlikowski, Maciej Berbeka i innymi. 

Oczywiście w bogato ilustrowanej książce nie zabraknie wspomnień o Jerzym Kukuczce, Wandzie Rutkiewicz, Andrzeju Heinrichu, Gienku Chrobaku, Tadeuszu Piotrowskim i wielu, wielu innych.

Niewątpliwie "Ucieczka na szczyt" to dla każdego miłośnika gór i alpinizmu pozycja obowiązkowa.

"Rutkiewicz, Kukuczka, Zawada, Wielicki, Hajzer, Lwow, Majer, Pawłowski. Patrząc im w oczy widziałam, że są nieustraszeni w wytyczaniu nowych dróg. Odporni na cierpienie. A to jest istota sukcesu bezlitosnych zimowych wejść na najwyższe szczyty ziemi." ”Ucieczka na szczyt” - kanadyjska dziennikarka Bernadette McDolad na tropie trwającego 20 lat fenomenu polskiej dominacji w Himalajach.

"To historia Polaków, którzy w poszukiwaniu wolności rzucili wyzwanie innym wspinaczom i wyznaczyli nowe standardy w himalaizmie - a wszystko to, niosąc polską flagę na najwyższe szczyty świata."
Krzysztof Wielicki, sławny alpinista i himalaista

"Bernadette McDonald dokumentuje najważniejszy, polski rozdział w historii wspinaczki w Himalajach."
Reinhold Messner Pierwszy zdobywca Korony Himalajów.

Tytuł: „Ucieczka na szczyt. Rutkiewicz, Wielicki, Kurtyka, Kukuczka"
Wydanie II, poprawione.
Autor: Bernadette McDonald 
Wydawca: AGORA SA
Miejsce i rok wydania: Warszawa, styczeń 2012
Liczba stron: 384
Oprawa: twarda
Wymiary: 170x220 mm

Książkę możecie kupić tutaj