Log in
    

premiera książki „Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Wywiad-rzeka” na gdyńskich Kolosach

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Podczas odbywającego się w Gdyni w dniach 8–10 marca festiwalu Kolosy, odbędzie się premiera książki „Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Wywiad-rzeka”. Będzie to także okazja do wysłuchania prelekcji, zakupu książki na naszym stoisku i zdobycia autografu głównego bohatera.

Książka to efekt rozmów, jakie przeprowadził z Ryszardem Pawłowskim redaktor naczelny magazynu GÓRY, Piotr Drożdż. Fascynująca podróż przez życie człowieka, który mógłby swoim życiorysem obdzielić kilka osób prowadzących aktywny i przygodowy styl życia. Jak w kalejdoskopie zmieniają się pasma górskie, kontynenty i partnerzy, a tempo i wielowątkowość akcji może przysporzyć równych emocji, jak lektura najlepszych książek sensacyjnych. Jednocześnie książka jest rzetelnym, opartym na faktach materiałem źródłowym, będącym przyczynkiem do rozwoju wiedzy o historii polskiego alpinizmu w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych XX wieku.


„Ryszard Pawłowski – 40 lat w górach. Wywiad-rzeka”, to:
– wielkie wspinaczki, nieplanowane biwaki, cudowne ocalenia,
– najważniejsze wyprawy i przejścia oraz mniej znane epizody,
– kulisy wypraw przewodnickich i ambitnych sportowych przedsięwzięć,
– partnerstwo liny, konflikty, dramatyczne wydarzenia,
– blisko 300 – w większości nigdy niepublikowanych – zdjęć,
– słynni partnerzy: Jerzy Kukuczka, Piotr Pustelnik, Krzysztof Wielicki.


Książki – w festiwalowej cenie – będzie można kupić na GÓRskim stoisku podczas trzech dni festiwalu. Ryszard Pawłowski będzie je podpisywał na naszym stoisku w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 16.30, a także po swojej prelekcji, która zaplanowana jest na 17.30 i będzie jednym z głównych wydarzeń festiwalu! Warto jednak zaglądać do nas także o innych porach – Rysiek obiecał nam, że będzie się pojawiał na stoisku GÓR i z pewnością odpowie na nurtujące pytania, podpisze książki, przybije piątkę :-).