Log in
    

Przewodnik Bajkał i góry Przybajkala wydawnictwa Sklep Podróżnika

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Są miejsca, które wystarczy zobaczyć raz i zachować lub nie ich obraz pod powieką. Są inne, do których chciałoby się wracać wielokrotnie. Do nich należy wspaniałe jezioro w głębi Azji - pisał Olgierd Budrewicz przy okazji którejś z kolei wizyty nad Bajkałem. Bajkał rzeczywiście przyciąga, zachwyca, porusza i ma tę niezwykłą moc, która każe do niego wracać. Otoczenie niesamowitej przyrody, w którą można się zagłębiać, by poczuć jej ogrom i potęgę, różnorodność krajobrazów. Bajkał nigdzie nie jest taki sam... klimat zagubionych w tajdze wiosek, otwartość ich mieszkańców, poczucie oddalenia od reszty świata... Wszystko to tworzy tę niezwykłą atmosferę, którą każdy może odbierać w inny sposób.

Nad Bajkał można pojechać, żeby ruszyć z plecakiem w dzikie góry, powłóczyć się po najbardziej urokliwych zakątkach wybrzeży, napić się wody wprost z najczystszego jeziora świata i spróbować prawdziwego samogonu. By poznać kulturę żyjących obok siebie Buriatów i rosyjskich Sybiraków oraz dotknąć historii polskich zesłańców, którzy odcisnęli na tej ziemi trwały ślad swej pracy, wiedzy i umiejętności. Nad Bajkał można wybrać się nawet po to, żeby leżeć plackiem na plaży i opalać się, bo słońca jest tam więcej niż na czarnomorskiej riwierze! Wyjazd w te okolice nie spodoba się tylko tym, dla których w podróży liczy się przede wszystkim wygoda i którzy muszą mieć wszystko dopięte na ostatni guzik.

Mamy nadzieję, że niniejszy przewodnik będzie dobrze służył każdemu, kto zechce spojrzeć w błękitne oko Syberii.

Więcej informacji na stronie autorów książki: http://jeziorobajkal.pl

Spis treści:

I Ogólne informacje o regionie

 1. Środowisko przyrodnicze
 2. Historia
 3. Kultura i etnografia
 4. Współczesność

II Informacje praktyczne

 1. Przed wyjazdem
 2. Dojazd i powrót
 3. Na miejscu

III Podróżowanie po regionie

 1. Irkuck i okolice
 2. Wyspa Olchon
 3. Góry Nadmorskie (część południowa)
 4. Kolej Krugobajkalska
 5. Chamar-Daban
 6. Dolina Tunkińska i Tunkińskie Golce
 7. Ułan-Ude i okolice
 8. Półwysep Święty Nos i okolice
 9. Północne Przybajkale

O AUTORACH:

Alicja i Jędrzej Łukowscy są absolwentami Turystyki i Rekreacji na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i pilotami wycieczek. Oboje uwielbiają góry, piękną przyrodę, dobre książki i wyprawy w nieznane. Poza podróżniczym hobby, pasją Jędrzeja są rajdy samochodowe i ogrodnictwo, Ala natomiast chętnie gotuje potrawy, których spróbowali podczas swoich wojaży.