Log in
    

Wracam z epoki kamiennej - Heinrich Harrer

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Wydawnictwo Stapis wydało książkę Heinricha Harrera "Wracam z epoki kamiennej". Jest to już druga książka Harrera wydana przez Stapis. Pierwszą zapewne sporo z was kojarzy... mowa oczywiście o Białym Pająku, historii zdobywania północnej ściany Eigeru.

Wracam z epoki kamiennej

Fot. Damian Granowski

Wracam... opowiada o naukowo-alpinistycznej wyprawie na Nową Gwineę w 1962 roku, w której brał udział autor książki.

Poniżej opis wydawcy.

WRACAM Z EPOKI KAMIENNEJ - nasza najnowsza książka autorstwa Harrera - jest wyjątkowym, zapisywanym dzień po dniu, dokumentem wielkiej przygody.

„Przez trzydzieści lat nie mogłem się uwolnić od myśli, że na wielkiej tropikalnej wyspie pod samym równikiem wznoszą się lodowcowe góry”? powiedział Harrer, zanim obleciał pół globu, aby z kilkoma odważnymi mężczyznami eksplorować jeden z ostatnich dziewiczych rejonów naszej planety. Alpinistyczno-naukową wyprawę na Nową Gwineę, którą zorganizował w 1962 roku, zaliczył do najtrudniejszych z wszystkich swoich ekspedycji. Alpiniści weszli na ponad trzydzieści szczytów, w tym najważniejszym osiągnięciem było pierwsze wejście na słynną Piramidę Carstensza (Puncak Jaya), najwyższy szczyt wyspy i całej Oceanii. Ich droga prowadziła przez niezliczone pasma górskie, bezdroża dolin i rwące rzeki do tajemniczych rejonów dżungli i osiedli Papuasów, którzy nie wyszli jeszcze z epoki kamiennej. Autor był świadkiem ich okrutnych zwyczajów i owianego legendami, pracowitego pozyskiwania kamienia na siekiery. Wyprawa Heinricha Harrera szerokim echem odbiła się w prasie światowej, ponieważ podczas zdobywania najwyższego szczytu Oceanii straciła łączność i uważana była za zaginioną.Ilość stron: 232
Format: 161 x 234 mm
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-61050-97-1
Cena: 34,99 zł
Rok wydania: 2015