Log in
    

Poczuj Magię Alp - Na Narty za Bitcoiny?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Zermatt to niewielka miejscowość położona w Alpach Pennińskich w Szwajcarii. Leży na wysokości 1616 metrów, u podnóża najwyższych szczytów Alp. Z 54 alpejskich szczytów, które mierzą powyżej 4000 metrów, aż 38 znajduje się Zermatt. Na stałe tę malowniczą miejscowość zamieszkuje zaledwie trochę powyżej 5 tysięcy mieszkańców, jednak co roku przybywają tam tysiące turystów.

Nic dziwnego. Ze swoim klimatem, urokiem i lokalizacją, Zermatt od dawna jest jedną z najpopularniejszych wypoczynkowych miejscowości w Szwajcarii, a także jednym z największych ośrodków sportów zimowych i wspinaczek górskich. Szwajcarzy bardzo dbają, by to piękne miasteczko nie zostało zbyt dotknięte natłokiem turystyki. Zabrania się poruszać po nim pojazdami spalinowymi, a najłatwiej dostać się do niego elektryczną koleją zębatą.

Nie odstrasza to turystów w żaden sposób, bynajmniej! W 2018 Zermatt zajęło drugie miejsce w głosowaniu na najlepszy ośrodek narciarski. Głosowanie przeprowadzone zostało aż w 5 krajach i obejmowało 55 ośrodków. Wzięło w nim udział prawie 50 tysięcy narciarzy i snowboardzistów. A ilu z nich mogło opłacić swój pobyt przy pomocy Bitcoin?

Szwajcaria Docenia Kryptowaluty

Cóż, w roku 2018 zapewne tylko turyści odwiedzający Zug, inne miasto w Szwajcarii, które już w 2016 wprowadziło możliwość zapłaty za usługi w kryptowalucie. Zabieg ten zaczął zyskiwać na popularności wraz ze wzrostem popularności całej technologii blockchain, która przyczyniła się do “narodzin” Bitcoina i innych kryptowalut i która szybko wywindowała Bitcoin kurs do szokujących rozmiarów.

Niedawno to właśnie Zermatt dołączyło do grona miejscowości, które akceptują płatności kryptowalutą. Być może będzie to jeden z powodów, który przekona wielu turystów do głosowania na ten kurort w kolejnych plebiscytach.

Nie Zgubisz Portfela Na Stoku

Ponieważ będzie wirtualny! Płatność Bitcoinem nie sprowadza się tylko do opłacania pobytów w hotelach, stołowania w restauracjach, wypożyczania sprzętu do szusowania po stokach, czy korzystania z górskich kolejek. Mieszkańcy mogą wykorzystać Bitcoin do płacenia podatków i dokonywania wszelkich innych transakcji ze Szwajcarskim rządem. To na pewno spore ułatwienie, zwłaszcza dla entuzjastów technologii blockchain.

Jak mówi burmistrz miasta, obecnie niemal każdy mówi o technologii blockchain i kryptowalutach. Niemądrze więc byłoby to ignorować - warto iść z duchem czasu, szczególnie, gdy ten może nam znacznie ułatwić życie. Jeśli interesujesz się kryptowalutami i od dawna inwestujesz, to przy korzystnym kursie Bitcoin możesz zafundować sobie wakacje w jednym z najlepszych zimowych kurortów w Europie!