Log in
    

Polacy wśród zwycięzców Polartec(R) Challenge 2013

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Polartec® Challenge to coroczny, międzynarodowy program grantowy, do którego mogli zgłaszać się wszyscy planujący wyprawy – pojedynczo lub w grupach – i szukający finansowego wsparcia.
Spośród nadesłanych zgłoszeń z całego świata Polartec wybrał cztery projekty. Jeden z nich jest autorstwa Agnieszki i Mateusza Waligórów, którzy planują rowerową podróż szlakiem Canning Stock Route wiodącym przez trzy pustynie Australii.


W ciągu ostatnich 22. lat, Polartec® pomógł zrealizować setki nietuzinkowych ekspedycji. W tym roku, po raz pierwszy w historii programu Polartec® Challenge, wsparcie otrzyma ekipa z Polski. Agnieszka i Mateusz Waligóra planują przejechać na rowerach legendarny Canning Stock Route (CSR). Droga ta stanowi nie lada wyzwanie dla rowerzysty, gdyż jest to najdłuższa i najcięższa australijska trasa off-roadowa biegnąca z południowego zachodu na północny wschód kontynentu i przecina trzy pustynie - Gibsona, Wielką Piaszczystą i Tanam.

Wyprawa przez Canning Stock Route to nie pierwsze przedsięwzięcie Agnieszki i Mateusza Waligóra. W 2011 roku wybrali się w podróż poślubną przez świat. Ich przygoda rozpoczęła się w Ameryce Południowej i po 17 miesiąca zamkną ten etap. Przejechali z Argentyny do Panmy, pokonali 13 tysięcy kilometrów i  zdobyli kilka andyjskich sześciotysięczników.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.