Log in
    

5+ Szkoła Górska

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

5+ SZKOŁA GÓRSKA działa przy schronisku PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Powstała w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie szkoleniami, wycieczkami typowymi oraz specjalistycznymi, mającymi bazę w Pięciu Stawach. Współpracujemy z cenionymi i wysoko wykwalifikowanymi przewodnikami i instruktorami. Nasza oferta jest dedykowana do tych wszystkich, którzy obdarzając nas zaufaniem, chcą spędzić niezapomniane chwile w górach. Najważniejszą dla nas i przewodnią myślą utworzenia Szkoły Górskiej  jest szerzenie świadomej i bezpiecznej turystyki, jak również dodatkowa możliwość rozwijania zainteresowań poprzez uczestnictwo w kursach i wycieczkach profilowanych.

Fot. turystykagorska.com


Naszą bazą jest Dolina Pięciu Stawów Polskich. Tutaj ma miejsce większość naszych wycieczek i kursów.  W przypadku szkoleń część teoretyczna odbywa sie w schronisku, gdzie również uczestnicy nocują oraz jedzą. Zajęcia terenowe, w zależności o specyfiki kursu, prowadzone są w obrębie szlaków znajdujących się w Dolinie.  

Dojście do schroniska http://piecstawow.pl/mapa.html

Naszą kadrę stanowią doświadczeni przewodnicy oraz instruktorzy, posiadający szeroki wachlarz uprawnień, specjaliści w swoich dziedzinach. W większości są to czynni ratownicy TOPR.

Kursy lawinowe: Marcin Józefowicz, Andrzej Maciata, Witek Cikowski i inni.
Kursy ski- tourowe: Grzesiek Wiercioch
Kursy turystyki zimowej: Maciek Ciesielski, Robert Rokowski
Kursy nawigacji: Marcin Józefowicz
Kursy fotografii: Marcin Józefowicz
5+ junior: Grzesiek Wiercioch
Wycieczki przewodnickie: Grzesiek Wiercioch, Andrzej Marasek, Magda Derezińska i inni.

Co u Nas znajdziecie ;)

1. KURSY
Organizujemy: szkolenia lawinowe: kursy I oraz II stopnia, ćwiczenia i treningi lawinowe, kurs turystki zimowej z podstawami poruszania się po lodowcu, kursy lawinowo- ski tourowe  oraz kursy ski-tourowe.
Współpracujemy z doświadczonymi i wysoko wykwalifikowanymi instruktorami. Za cześć merytoryczną szkoleń lawinowych odpowiada Marcin Józefowicz – szef wyszkolenia ratowników TOPR. 
Pełna oferta: www.szkoła-gorska.pl oraz www.kurslawinowy.pl 

2. LAWINOWE CENTRUM TRENINGOWE
Posiadamy nowoczesny, treningowy system ratownictwa lawinowego Easy Searcher, umożliwiający samodzielne ćwiczenia w posługiwaniu się detektorem. System oferuje różne stopnie zaawansowania ćwiczeń oraz liczne i wszechstronne scenariusze poszukiwań.  W sezonie zimowym system jest na stałe zainstalowany przy schronisku w Pięciu Stawach dzięki czemu jest dostępny (bezpłatnie)  dla każdego zainteresowanego. 
 

3. PUNKT KONTROLNY – Easy Check
Ogólnodostępny, bezpłatny system kontroli sprawności detektorów. Jedno z dwóch tego typu urządzeń w Tatrach (drugi punkt kontrolny znajduje się w Kuźnicach). System pozwala stwierdzić czy detektor z którym zamierzamy wyruszyć w góry funkcjonuje prawidłowo zarówno w trybie nadawania jak i poszukiwania.

4. WYPOŻYCZALNIA
Prowadzimy kompleksowo wyposażoną wypożyczalnię sprzętu ski-tourowego oraz do turystyki zimowej. Posiadamy zestawy lawinowe, zestawy ski tourowe, raki, czekany oraz rakiety śnieżne. Współpracujemy z zakopiańską wypożyczalnią Tatra Trade, dzięki czemu sprzęt można pożyczyć w jednym miejscu a oddać w drugim, lub w razie nagłej zmiany warunków atmosferycznych zamienić go na inny. Asortyment oraz cennik: http://www.szkola-gorska.pl/wypozyczalnia.html