Log in
    

The North Face Alpine Project Kit

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Są ludzie, którzy żyją według mantry „never stop exploring”. Ich celem jest ciągłe odkrywanie otaczającego nas świata i docieranie tam, gdzie nie dotarł nikt wcześniej. Idea ta przyświecała także projektowi The North Face Exploring The Alps, w ramach którego Hervé Barmasse wyznaczył trzy nowe drogi wspinaczkowe na trzech wybitnych europejskich szczytach (Matterhorn, Mont Blanc i Monte Rosa).

alt

Herve Barmasse w ścianie. Fot. Damiano Levati

Jak mówi Barmasse, było to wymagające przedsięwizięcie, ale dające satysfakcję nieproównywalną z niczym innym - „Prowadzenie nowych dróg wspinaczkowych nadal, podobnie jak kiedyś, wymaga gotowości do podjęcia pewnego ryzyka, zdolności do radzenia sobie z wątpliwościami i umiejętności wspinaczki w każdym terenie. Akceptując te warunki można doświadczyć niezwykłych emocji. Utwierdziłem się w przekonaniu, że nie jest ważne to jak wysoką czy trudną technicznie górę wybierzemy, ale to jakie czekają nas po drodze wyzwania i emocje jakie budzi ich pokonywanie. Są to te same uczucia, które inspirują nas do kolejnych wypraw.”

alt

kutrka Alpine Project

 

Odpowiednie przygotowanie do relaizcji tego typu projektów oznacza także dobranie odpowiedniego sprzętu. W czasie The North Face Exploring The Alps, Herve Barmasse testował zestaw The North Face zaprojektowany specjalnie z myślą o szybkich i technicznych wypadach górskich. Tworzą go kurtka Alpine Project oraz spodnie Eidolon. W obu produktach wyeliminowane zostały wszelkie elementy stanowiące zbędne obciążenie. Kurtka wykonana została z ultralekkiego GORE-TEX® Active Stell 3L, który jest o 30% lżejszy od innych laminatów GORE-TEX®, a jednocześnie zapewnia ochronę przed wilgocią i „oddychalność”. Spodnie Eidolon zostały z kolei wykonane z lekkiego i doskonale odprowadzającego parę wodną z powierzchni skóry TNF Apex Aerobic.

alt

spodnie Eidolon

Mała waga, odpowiedni krój i najwyższa jakość wykończenia to trzy podstawowe cechy zestawu Alpine Project, które decydują o tym, że jest to najlepszy wybór dla wszystkich tych, którzy w górach poszukują emocji związanych z pokonywaniem nowych dróg wspinaczkowych.

Więcej informacji na www.thenorthface.com