Log in
    

Linia odzieży adidas terrex™ icefeather: Pro Shell od stóp do głów

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na sezon zimowy w ramach linii odzieży outdoorowej terrex™ icefeather adidas postanowił połączyć lekkość z wytrzymałością. Dzięki zastosowaniu sprawdzonej 3-warstwowej membrany Gore-Tex® Pro Shell, zarówno kurtka, jak i spodnie icefeather gwarantują niezawodną ochronę, nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych, od śniegu przez lód, na burzach kończąc. Lekkie materiały i zaawansowany krój sprawiają, że odzież icefeather to także gwarancja swobody ruchów, pod wrażeniem której będzie każdy profesjonalny sportowiec górski.

Wspinacze lodowi, podobnie jak alpiniści, potrzebują skutecznej ochrony przed wiatrem i niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. To właśnie zadanie membrany Gore-Tex® Pro Shell zastosowanej w linii odzieży terrex™ icefeather jako warstwa zewnętrzna. Jednocześnie oczekują oni, że odzież nie będzie stanowić przeszkody w realizacji postawionych celów, zapewniając maksymalną swobodę poruszania się. Dlatego też adidas zastosował nowe rozwiązania w technologii FORMOTION™. Jednym z nich jest przednia regulacja, dzięki której kurtka pozostaje dopasowana do ciała użytkownika, nie odsłaniając tułowia przy podnoszeniu ramion. Nawet podczas wspinania czy pochylania się, kurtka zachowuje swój kształt i nie odstaje w górnej części ciała.

Również spodnie icefeather zostały zaprojektowane tak, by nie krępować ruchów użytkownika; posiadają m.in. specjalnie wyprofilowane kolana oraz wszyte w nogawkach kołnierze przeciwśnieżne doskonale dopasowujące się do butów narciarskich. W tym miejscu zredukowano też nadwyżki materiału, by zapobiec rozdarciom przy korzystaniu z raków. Spodnie icefeather posiadają wodoodporny zamek na całej swojej długości, ułatwiający zakładanie i zdejmowanie, jak i wentylację z możliwością regulacji. Można je nosić zarówno z odczepianymi szelkami, jak i paskiem.

Z myślą o alpinistkach i miłośniczkach wspinania lodowego, adidas zastosował te same rozwiązania w damskiej wersji kurtki terrex™ icefeather, co w modelu męskim.

Szczegóły techniczne – kurtka icefeather Jacket męska/damska:

 

3-warstwowa membrana Gore-Tex® Pro Shell (133g w obszarach kluczowych, 90g warstwa główna)

Technologia FORMOTION™ zapewniająca swobodę ruchów

Regulowany kaptur kompatybilny z kaskiem

Wentylacja pod pachami

2 ogrzewające dłonie kieszenie, 2 kieszenie na wysokości klatki piersiowej, kieszeń wewnętrzna

Odpinany fartuch śnieżny

Elementy odblaskowe

Dwukierunkowy zamek

Rozmiary: 42-62 (model męski), 32-46 (model damski)

Waga: 525g (model męski, rozm. M), 500g (model damski, rozm. M)

Kolor: prime green, core energy (model męski), still green/lab lime (model damski)

Sugerowana cena detaliczna: 2099 PLN

Szczegóły techniczne – spodnie icefeather Pant (męskie):

3-warstwowa membrana Gore-Tex® Pro Shell

Technologia FORMOTION™ z profilowanymi partiami kolan

Wbudowane kołnierze przeciwśnieżne

2 wodoodporne kieszenie ogrzewające ręce

Odczepiane szelki i pasek

Rozmiary: 44S-56S, 44-56, 44L-48L

Waga: 765g (M)

Kolor: czarny

Sugerowana cena detaliczna: 1699 PLN

Odwiedź nas:

www.adidas.pl/outdoor

www.facebook.com/adidasoutdoore

Miło nam poinformować, że spodnie dotarły do naszej redakcji i wkrótce zaczniemy publikować jej testy ;) Otrzymaliśmy również do testów kurtkę adidas Terrex GTX Active Shell

Sklep adidas online