Log in
    

Kurtka Wave firmy Yeti - "Początek nowej fali"

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Na gdyńskich Kolosach miała swoją premierę kurtka Wave firmy Yeti. Tak się złożyło, że specjalnie odłożyłem planowany zakup puchówki, aby zobaczyć co też zaprentuje warszawska firma. Zdjęcia i szkice wyglądają obiecująco. Zobaczcie sami.

Osobiście czekam na test kurtki. Być może ktoś już ma i chce się podzielić w komentarzach?

Początek nowej fali

Kiedy zaczynaliśmy pracę nad kurtką WAVE od pierwszej chwili wiedzieliśmy, że pracujemy nad wyjątkowym projektem. Celem było stworzenie lekkiej, ciepłej kurtki z wygodnym kapturem, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale także atrakcyjna wizualnie. Do jej produkcji użyliśmy niezwykle lekkiego i wytrzymałego japońskiego materiału Mitsubishi z pokryciem DWR. Materiał wewnętrzny firmy Toray z technologią See it SAFE ®, wykorzystującą antybakteryjną srebrną nić to zaś synonim komfortu i lekkości. Wypełnienie kurtki stanowi najlepszej jakości polski puch o sprężystości 860 cui. Wszystko po to by kurtka był jeszcze cieplejsza lecz przy tym lżejsza.

Od początku planowaliśmy złamać dotychczasowo stosowaną liniowość przeszyć. Z chwilą gdy uszyliśmy pierwszy prototyp, wiedzieliśmy już, że był to strzał w dziesiątkę. Falisty układ przeszycia nadał kurtce sportowy charakter a zastosowanie nowej kolorystki w wersji damskiej ukazało nam produkt w nowym świetle. Zintegrowany kaptur został dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Wyjątkowy system ściągania pozwala na dopasowanie go do kształtu głowy, a zarazem na podążanie kaptura za jej ruchem. Ponadto konstrukcja kaptura umożliwia zrolowanie go w wysoki, ciepły i ściągany kołnierz, który z powodzeniem zastąpi nam szalik czy buff’a.

Kaptur kurtki Wave zwija się w ciepły kołnierz

Zadbaliśmy także o detale. Wygodne kieszenie zewnętrzne pokryliśmy patką co dodało dodatkowy stylistyczny akord całemu projektowi. Kurtka posiada kieszeń wewnętrzna a także ściągacz z dwoma stoperami u dołu. Mankiety natomiast ściągane są delikatną gumką, która pozwala na wygodne zsunięcie ich nawet do łokci. Rezultat, to kurtka doskonale dopasowana do sylwetki o konstrukcji wspierającej każdy rodzaj ruchu i aktywności fizycznej, która świetnie sprawdzi się także w warunkach miejskich. Niebywała lekkość przy doskonałych właściwościach termicznych, dzięki zastosowaniu puchu 860 cui oraz zintegrowany kaptur czyni z niej niezwykle funkcjonalny i wszechstronny produkt. Dokądkolwiek zmierzasz to może być właśnie ta jedna kurtka, którą ze sobą zabierzesz.

Opis produktu według producenta

Maksymalne ciepło przy minimalnej wadze.

WAVE to kurtka doskonale dopasowana do sylwetki o konstrukcji wspierającej każdy rodzaj ruchu i aktywności fizycznej, która świetnie sprawdzi się także w warunkach miejskich. Niebywała lekkość przy doskonałych właściwościach termicznych, dzięki zastosowaniu puchu 860 cui oraz zintegrowany kaptur czyni z niej niezwykle funkcjonalny i wszechstronny produkt. Dostępne kolory w wersji damskiej: fiolet, czarny, groszkowy, w wersji męskiej: turkus, czarny.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć o kurtce puchowej WAVE?

Naszym celem było stworzenie lekkiej, ciepłej kurtki z wygodnym kapturem, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale także atrakcyjna wizualnie. Do jej produkcji użyliśmy niezwykle lekkiego i wytrzymałego materiału Mitsubishi z pokryciem DWR lub materiału Sofileta Kiss. Materiał wewnętrzny wykorzystującą antybakteryjną srebrną nić zapewnia komfortu i lekkości. Wypełnienie kurtki stanowi najlepszej jakości polski puch o sprężystości 860 cui. Wszystko po to by kurtka był jeszcze cieplejsza lecz przy tym lżejsza. Cała kurtka, w rozmiarze M męskim waży jedyne 385g lub 425g (w zależności od materału Mitsubishi/Sofileta). Kaptur posiada wyjątkowy system ściągania, który pozwala na dopasowanie go do kształtu głowy. Nie ogranicza widoczności przy jednoczesnym zachowaniu możliwości założenia kasku. Ponadto jego konstrukcja umożliwia zrolowanie go w wysoki, ciepły i ściągany kołnierz, który z powodzeniem zastąpi nam szalik czy buff’a.

Kurtka posiada wygodne kieszenie zewnętrzne kryte patką oraz kieszeń wewnętrzna. W całości daje się spakować w niewielki woreczek, na który znajdzie się miejsce w każdym ekwipunku. Mankiety natomiast ściągane są delikatną gumką, która pozwala na wygodne zsunięcie ich nawet do łokci. Dokądkolwiek zmierzasz to może być właśnie ta jedna kurtka, którą ze sobą zabierzesz.

Żródło: yeti.com.pl