Logo

Rękawice dt firmy Monkey's Grip - pierwsze wrażenia

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Podczas 11 KFG miałem okazję odwiedzić stanowisko producenta rękawic, firmy Monkey's Grip. Wszyscy, którzy wspinają się zimowo, czy drajtulowo, wiedzą, że znalezienie dobrych rękawic to czasem dość duży problem. Dzięki uprzejmości właściciela firmy otrzymałem do testów dwie pary rękawic: model "dt", oraz PowerLoad (model 2013).

W zeszłym tygodniu miałem okazję wspinać się w rękawicach dt i muszę przyznać, że jest to rękawica, której zakup warto rozważyć :-).

Wspinałem się w niej w lodzie, śniegu i czucie jest na dobrym poziomie. Również operacje sprzętowe idą całkiem sprawnie, aczkolwiek wstrzymam się z ocenami, aż dt się „dotrą”. Generalnie według mnie ta rękawica może się dobrze sprawdzić w mikście, drytoolingu w zimne dni (lecz raczej nie trudny - czyt. powyżej M8,  skiturach, alpiniźmie. Stosunek jakości do ceny jest bardzo korzystny.

Wspin na Małych Cisówkach. Fot. Marta Ziembla

Podsumowując: Są to rękawice, które mogą spełnić oczekiwania wielu czytelników tego serwisu. Nie bez znaczenia jest to, że jest to produkt polski (oraz w przystępnej cenie). Z przyjemnością napiszę tej zimy jeszcze recenzję tych rękawic. Muszą się jeszcze dotrzeć. Mam nadzieję, że sprawdzą się już w ten weekend w MOKU :-).

Opis rękawicy dt Monkey's Grip

Rękawica techniczna dt zapewnia doskonałą chwytność oraz komfort termiczny dłoni. Zaprojektowana z myślą o wymagającej wspianczce technicznej (dry tooling, mix), idealna również na długie wyjścia skiturowe.

 Materiały:

  • wierzch: Softshell Schoeller WB-400

  • spó: skóra kozia

  • ocieplenie: Polartec Termal Pro

Zastosowanie 

Materiał Softshell Schoeller WB-400 jest trwale wiatroszczelny, nie chłonie wody i diealnie odprowadza parę wodną na zewnątrz dłoni.

Termal Pro to gruba ocieplina firmy Polartec.

- wspinaczka zimowa: doskonała jako rękawica podejściowa i sprzętowa, idealna do dry toolingu i wspinaczki mikstowej

- trekking, ski-touring: szybkie podejścia, gdzie kluczowym elementem jest dobra ochrona przed wiatrem i zimnem. Wzmocnienia ze skóry znacznie poprawiają uchwyt kijków

- rower: pozwala pewnie trzymać kierownicę i swobodnie operować manetkami a jednocześnie chroni przed wiatrem, chłodem i umiarkowanym opadem deszczu

- nordic walking: chroni przed chłodem i zapewnia dobry uchwyt kijków

Strona Monkey's Grip

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski