Log in
    

W górach liczy się każdy kilogram

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W czasie narciarskich wypraw w wyższe partie gór lista sprzętu może ograniczyć się do lawinowej trójcy, raków i czekana, ale może też bardzo się wydłużyć jeżeli cel jest naprawdę ambitny i potrzebny będzie sprzęt wspinaczkowy. W takiej sytuacji znaczenie zaczyna mieć waga każdej rzeczy, którą zabiera się ze sobą w góry.

Fot. The North Face/ Damiano Levati

Zimowa kolekcja The North Face Summit Series została zaprojektowana tak, by w optymalny sposób połączyć małą wagę ze zdolnością do szybkiego odprowadzania wilgoci z powierzchni skóry, zachowania ciepła i ochrony przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Alloy Jacket

Kurtka wykonana została według opracowanej przez The North Face koncepcji Thermo3D™, która zakłada wykorzystanie materiałów o różnych właściwościach w odpowiednich miejscach. Warstwa materiału HyVent-Alpha™ 3L na kapturze i ramionach jest wodoodporna i wyjątkowo wytrzymała. Z kolei soft shell Apex Universal® na całym korpusie zapewnia doskonałe odprowadzenie pary wodnej w czasie intensywnego wysiłku fizycznego. Wreszcie elastyczny Pertex Equilibrium® po wewnętrznej stronie ramion gwarantuje pełną swobodę ruchów, potrzebną w czasie wspinaczki i zjazdów w trudnym technicznie terenie.

Alloy Pant

Spodnie wykonane według tych samych założeń co kurtka Alloy zapewniają ochronę przed zimnem i doskonałe odprowadzenie pary wodnej w czasie intensywnego wysiłku fizycznego. Elastyczny i odporny na uszkodzenia materiał Apex Universal® na udach i 

podudziach gwarantuje odpowiednią oddychalność i ochronę przed wiatrem. Z kolei  nieprzemakalna warstwa HyVent-Alpha® zastosowana została w miejscach najbardziej narażonych na styczność ze śniegiem - pośladkach i kolanach.

Radium High-Loft Jacket

Niezwykle pakowna, ciepła i oddychająca kurtka Radium High-Loft doskonale sprawdzi się jako warstwa pośrednia podczas dłuższych wypraw skialpinistycznych. Dzięki zastosowaniu materiału Polartec® o małej gęstości jest bardzo lekka, zachowując przy tym najlepsze właściwości jeżeli chodzi o zatrzymanie ciepła. Panele boczne wykonane zostały z materiału Polartec Power Stretch Pro® dzięki czemu kurtka nie ogranicza ruchów w czasie wspinaczki.

Catalyst Micro Jacket

Catalyst Micro to nowa wersja klasycznej kurtki puchowej The North Face®. Dzięki nowej konstrukcji komór i zastosowaniu wysokiej jakości puchu ProDown 800, który jest odporny na wilgoć, jest to najlepsza propozycja dla osób, które szukają jak najlżejszej, a przy tym możliwie najcieplejszej kurtki.

Alloy Jacket – 1 199 pln 

Alloy Pant – 1 099 pln

Radium High-Loft Jacket – 599 pln

Catalyst Micro Jacket – 999 pln