Log in
    

Montano LMW - jedynie 1,69 kg

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jeśli myślisz, że to reklama to masz rację :-). Zdecydowanie jednak lubię pisać o rzeczach, co do których jestem przekonany, że mogą nam pomóc w realizacji naszych celów górskich. Trochę uprzyjemnić życie i nie być zbędnym gadżetem, za który płacimy jak za zboże.

Na Wysokiej. Fot. Damian Granowski

Nowotarska firma Montano od paru lat już doskonali swoją odzież. W tym roku w sprzedaży jest dostępny ciekawy zestaw ciuchów, których łączna waga zamyka się sporo poniżej dwóch kilogramów. Jeśli nie lubicie nosić zbyt dużo na grzbiecie, to być może propozycja dla was.

Jak pisze producent:

Letni zestaw LIGHT WEIGHT MOUNTAIN WEAPON (LMW) to sześć produktów: bluza Cortina, spodnie El Cap, kurtka Latok Minimalist, spodnie Latok Minimalist, podkoszulka Hybryda, plecak Torre – wszystkie przedstawione produkty, łącznie ważą dla rozmiaru L jedynie 1,69 kg!

Ideą produktów spod znaku LMW jest połączenie lekkości i funkcjonalności. To produkty przeznaczone dla tych, którzy nie chcą nosić w góry ciężkich plecaków i oczekują od swojego ubrania maksymalnej użyteczności: ochrony przed wiatrem i deszczem, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu termicznego.

Poniżej waga poszczególnych rzeczy:

bluza Cortina - 310 g. Jej test znajdziecie tutaj: Bluza Cortina Stretch Montano - wrażenia użytkownika

spodnie El Cap - 360 g

kurtka Latok Minimalist - 290 g

spodnie Latok Minimalist - 190 g

podkoszulka Hybryda - 110 g

plecak Torre - 370 g. Jego test znajdziecie tutaj: Wrażenia z używania Plecaka Torre Montano.

Według danych ze strony wyszło łącznie 1630 gram (może różne rozmiary?). Osobiście z tego zestawienia używam Cortiny, El Cap i Torre. W ciągu wakacji zamieszczę testy poszczególnych produktów. Już dziś mogę powiedzieć, że bluza Cortina jest zaj....a ;).

Sklep Montano

Fot. arch. Memoriał Skwira

Swoją drogą to niektóre firmy przygotowują podobne zestawy. Tutaj przykładowo kolekcja TNF:
http://drytooling.com.pl/serwis/outdoor/sprzet/6322-1-5-kilograma-the-north-face-verto-climb