Logo

Bluza TNF Storm Shadow Jacket

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

The North Face Storm Shadow Jacket to lekka warstwa podstawowa lub pośrednia dla alpinistów , wspinaczy skałkowych i turystów górskich. Specjalnie skrojona i dopasowana do budowy ciała. Dzięki zastosowaniu materiału o zróżnicowanej gęstości splotu zapewnia doskonałe odprowadzenie wilgoci, a jednocześnie zatrzymuje odpowiednią ilość ciepła przy zachowaniu małej wagi. Zajmuje niewiele miejsca w plecaku, więc możesz dźwigać mniej i podróżować szybciej. Dwie zasuwane kieszenie na dłonie, jedna zasuwana kieszeń do chowania kurtki na piersiach.

Opis

Zaawansowana techniczna bluza zaprojektowana dla wszystkich najbardziej wymagających specjalistów. Powstała z nowoczesnego materiału Pontetorto, który zapewnia świetne właściwości izolacyjne przy ponadprzeciętnej zdolności do odprowadzania nadmiaru ciepła i wilgoci.

Storm Shadow Jacket to średniej grubości bluza, która wyśmienicie sprawdzi się jako dogrzewająca warstwa pośrednia typu mid-layer czy zewnętrzna bluza do wszelakiego typu wymagających aktywności. Przynależność dopracowanej całości do grupy najbardziej specjalistycznych produktów z Summit Series, decyduje o zaawansowaniu technologicznym, precyzji wykończenia oraz najwyższej jakości materiałów użytych do produkcji bluzy The North Face.

Bluza The North Face Storm Shadow Jacket skonstruowana jest z nieprzeciętnego w swoich właściwościach materiału Pontetorto.  Objawia się on niesamowitą elastycznością, podążając wprost za ruchem ciała oraz różną strukturą włókien, która ma przełożenie na wysoką funkcjonalność całości. Gęsty materiał zewnętrzny dobrze chroni przed chłodem, natomiast „puszysta” warstwa wewnętrzna składa się z tysięcy miniaturowych kanalików wyśmienicie odprowadzających nadmiar wilgoci i ciepła. Charakterystyczna struktura wewnętrzna zapewni również wyższy poziom komfortu podczas użytkowania i kontaktu ze skórą.

Zastosowany techniczny krój wyróżnia się dodatkowymi panelami materiałowymi pod pachami oraz specjalnie wszytymi rękawami, których nisko poprowadzony szew, minimalizuje ryzyko powstawania otarć skórnych podczas transportu ciężkiego plecaka.

Dwie kieszenie boczne oraz piersiowa zapinane są na suwaki. Nie zaburzają one technicznego kroju, dodając jednocześnie miejsce na niezbędne drobiazgi. Zamek główny na całej długości zabezpieczony jest od wewnątrz dodatkową patką, u jego szczytu znajdziemy znajdziemy osłonę podbródka.

Najważniejsze cechy:

  • Dopasowany, techniczny krój zapewniający niezbędną swobodę ruchu podczas wymagających aktywności;
  • Niezwykle elastyczny materiał Pontetorto o podwójnej strukturze - zapewnia wydajne "odciąganie" wilgoci od ciała;
  • Przesunięte w dół szwy naramienne minimalizują ryzyko podrażnień spowodowanych noszeniem plecaka;
  • Ochraniacz podbródka na suwaku głównym;
  • Dwie kieszenie boczne oraz piersiowa typu napoleońskiego;
  • Wewnętrzna patka wzdłuż całego zamka głównego dobrze izoluje oraz zapobiega zacinaniu suwaka;

Użyte materiały: Pontetorto 92 % poliester, 8 % elastan (187 g/m2);

Produkty The North Face Summit Series™ zaprojektowane są z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach - na wyprawy wysokogórskie, od bazy aż po atak szczytowy. Sprawdzą się wszędzie tam gdzie ekstremalne warunki pogodowe, terenowe i temperatura wymagają zaawansowanych umiejętności użytkownika i najwyższej jakości sprzętu.

Aktualnie bluza jest w trakcie naszych testów :-)

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski