Log in
    

Primus - Swoboda podróżowania

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Gdy w 1911 roku Roald Amundsen planował wyprawę na Biegun Południowy, szukał ekwipunku, który nie zawiedzie go w ekstremalnych warunkach. Dla profesjonalistów, którzy w sprzęcie outdoorowym szukają absolutnej perfekcji, nie ma bowiem miejsca na pomyłkę. W tamtych czasach istniała właściwie jedyna właściwa marka, którą wielki podróżnik brał pod uwagę…

Lekkość, kompaktowość, niezawodność – to tych cech szukamy wybierając sprzęt, który będzie nam towarzyszył w podróży. Niezależnie od tego, czy czeka nas długa wyprawa w teren, bądź weekend na campingu, chcemy mieć ze sobą taki ekwipunek, który sprawdzi się w każdych warunkach. Znalezienie sprzętu doskonałego jest bezcenne - wiedział o tym nie tylko Roald Amundsen, ale również sir Edmund Hillary i Tenzing Norgay, gdy wyruszali na Mount Everest w 1953 roku w celu zdobycia tego szczytu po raz pierwszy w historii.  Na tą trudną wyprawę zabrali ze sobą kuchenkę marki Primus, która okazała się wyborem idealnym.

Pasja do odkrywania nowych obszarów, dążenie do obcowania z naturą, innowacyjność, ekspertyza techniczna, to sekrety kryjące się za marką Primus. Formalnie powstała ona w 1892 roku, gdy F.W. Lindqvist i J.V. Svenson, w swoim malutkim zakładzie w Sztokholmie, wyprodukowali pierwszą wolną od sadzy kuchenkę naftową – Primus no.1, wykonaną z mosiądzu i warzącą około 2,5 kg. Od tego czasu Primus jest wiodącym producentem sprzętu przeznaczonego do gotowania w plenerze, a także ekwipunku pokrewnego – termosów, naczyń do gotowania, sztućców. Produkty Primus nie są przeznaczone wyłącznie dla profesjonalistów wspinających się na najwyższe góry, bądź wybierających się w trudno dostępne rejony polarne, pragnących odkryć najdalsze i najtrudniej dostępne zakątki świata. Kuchenki, lampy campingowe i drobne akcesoria - ich innowacyjność znajduje zastosowanie również w mniej ekstremalnych warunkach, gdy spędzamy czas na świeżym powietrzu i potrzebujemy sprzętu, który będzie łatwy w użyciu i poręczny.

Więcej informacji na www.primus.se

O firmie Primus
Szwedzka firma Primus tworzy produkty outdoorowe od 1892. Były one testowane podczas ekspedycji przez takich pionierów jak  Fridtjof Nansen, Roald Amundsen oraz Sir Edmund Hillary. Obecnie Primus znany jest z niezawodności, bezpieczeństwa oraz innowacyjności swoich produktów, które pozwalają cieszyć się z outdoorowych przygód –  zarówno tych mniejszych, jak i większych. Głównym celem firmy jest tworzenie produktów przyjaznych dla środowiska, łatwych w użyciu oraz bardzo lekkich. Primus AB z siedzibą w Solna (Szwecja), jest częścią grupy Fenix Outdoor AB. Blisko 90% produktów Primus sprzedawane jest w ponad 70 krajach na całym świecie.