Log in
    

Duch odkrywcy drzemie w każdym z nas

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Seria The North Face "Power In Me" to trzy krótkie filmy pokazujące, iż odkrywcą jest każdy z nas. Niezależnie od wieku, płci czy wykonywanego zawodu, pragnienie eksploracji i chęć poznawania tego, co nieznane, to nieodłączny element ludzkiej natury.

Bohaterem trzeciego epizodu zatytułowanego "From 9 to 5" jest Fearghal O'Nuallain. Brytyjczyk, na co dzień nauczyciel geografii w Londynie, raz w tygodniu, wraz z grupą podobnych mu miłośników outdooru wyrusza na wyprawę w nowym, nieznanym im jeszcze kierunku. O'Nuallain pielęgnuje w sobie ducha podróżnika, gdyż jak sam mówi: "Każda z nich jest wyjątkowa, każda ma własną tożsamość i każda zmienia sposób w jaki patrzysz na świat".
To właśnie z myślą o jemu podobnych odkrywcach po godzinach zaprojektowana została nowa kolekcja firmy The North Face - Hike 2.0. Powstałe przy współpracy ze wspieranymi przez markę podróżnikami i sportowcami produkty, mają zapewnić komfort i swobodę ruchów amatorom pieszych wypraw w każdym terenie i niezależnie od panujących warunków.

tnf thermoball hybrid hoodie

Podstawowymi elementami nowej kolekcji są: koszulka Go Light Go Fast i szorty Speedlight. Zostały one wykonane z lekkich, rozciągliwych i szybko schnących tkanin. Szorty dodatkowo wykończono hydrofobową powłoką DWR, dzięki czemu nie złapią zbyt szybko wilgoci. Latem, dłuższe wędrówki często rozpoczynają się wcześnie rano, kiedy – zwłaszcza w górach - temperatury bywają znacznie niższe niż w ciągu dnia. Także wieczorami w dolinach potrafi zrobić się naprawdę chłodno. Kurtka Thermoball Hybrid Hoodie to idealne rozwiązanie na takie warunki. Przy jej produkcji wykorzystywana jest technologia Thermoball™, która bez wątpienia zrewolucjonizowała sposób ocieplania odzieży wierzchniej. Dzięki zastosowaniu mikrowłókien tworzących małe, okrągłe skupiska, możliwe jest zapewnienie właściwości termicznych, podobnych do tych jakie ma gęsi o sprężystości 600 cuin. Jednocześnie, w przeciwieństwie do puchu, materiał ten utrzymuje swoje właściwości nawet po zamoknięciu. Szybkie odprowadzanie pary wodnej, powstającej w czasie wysiłku fizycznego zapewni elastyczna tkanina, znajdująca się na bokach i na rękawach. Kurtka dzięki możliwości zwinięcia się do bardzo małych rozmiarów, nie zajmuje zbyt dużo miejsca w plecaku.

Obok cieplejszej warstwy, swoje miejsce w plecaku powinna znaleźć także lekka kurtka przeciwdeszczowa. Przykładem może być The North Face Pursuit wykonana z tkaniny HyVent, która zapewni doskonałą ochronę przed deszczem i wiatrem, jest przy tym bardzo pakowna, więc doskonale spełni rolę „warstwy awaryjnej."

tnf pursuit jacket

Solidne i wygodne obuwie to absolutna podstawa dla każdego podróżnika. Model Hedgehog Fastpack Lite GTX został zaprojektowany z wykorzystaniem doświadczeń zebranych przy produkcji obuwia dla biegaczy górskich. Podeszwa środkowa z technologią Cradle zapewnia idealne połączenie stabilności i amortyzacji, natomiast bezszwowa przyszwa jest wyjątkowo lekka i doskonale dopasowuje się do stopy. Buty te są bardzo lekkie, a dzięki membranie Gore – Tex sprawdzają się również podczas trudnych warunków atmosferycznych.

Uzupełnieniem wyposażenia podczas wypadu za miasto jest dobry plecak. Lekki Litus o pojemności 32 l, który w łatwo dostępnej komorze głównej zmieści wszystkie niezbędne w czasie pieszych wędrówek rzeczy. Wzorowany na siatce trampoliny panel tylny zapewnia odpowiednią wentylację oraz stabilizację ciężaru.

tnf litus 32

Wraz z coraz dłuższymi i cieplejszymi dniami możliwości eksploracji jest coraz więcej. Warto wykorzystać wiosenną pogodę, by choć na chwilę uciec z miasta, odkryć nowe miejsca i szlaki, a także rozbudzić w sobie ducha prawdziwego podróżnika. W końcu drzemie on w każdym z nas...