Log in
    

Nowości z RAB na zimę

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Odzież puchowa to domena marki Rab. Kolekcja kurtek puchowych jest bardzo szeroka i każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Na zimę 2016 Rab przygotował kilka nowości oraz odświeżył swoje dwa flagowe modele kurtek Microlight Alpine Jacket oraz Microlight Jacket. Są to topowe modele marki, a co za tym idzie bestsellery na rynku. 

 Początki marki Rab to lata sześćdziesiąte, a założycielem był Rab Carrington. Wspinacz i alpinista, czyli człowiek idealnie znający się na potrzebach sprzętowych ludzi gór. Jego ideą było tworzenie produktów przez wspinaczy dla wspinaczy. Dzięki temu produkty marki Rab są praktyczne i dopasowane do rzeczywistych, najtrudniejszych warunków użytkowania w górach. Zaczynając od rodzimych gór Szkocji poprzez wspinaczkę w Alpach, Andach i Himalajach, Rab tworzy nową filozofię wspinaczki znaną do dziś – Fast and light. W 2007 roku Rab Carrington odchodzi na emeryturę, a nowy właściciel marki Equip Outdoor Technologies cały czas pozostaje wierny jego filozofii, tworząc innowacyjne produkty dla turystów i wspinaczy, które nadal pozostają funkcjonalne i praktyczne. Poniżej kilka nowości przygotowanych na zimę 2016 oraz przypomnienie dwóch flagowych modeli marki Rab.

1-rab-zero_g_jacket_ink_QDN_56_IK.jpg

Kurtka Microlight Alpine Jacket z kapturem na umiarkowanie zimne warunki atmosferyczne. Posiada wąskie, pikowane komory wypełnione puchem gęsim 750. Puch jest hydrofobowy RAB® w technologii stworzonej we współpracy z NIKWAX® wolnej od związków fluorowęglowodorów. Dla rozmiaru L waga kurtki to 430g (samego puchu są 143g). Posiada dopasowany kaptur, dwie kieszenie boczne, jedną kieszeń na piersi, ściągacze u dołu kurtki oraz praktyczny woreczek do spakowania kurtki. Jednym słowem wszystko co powinien mieć podstawowy klasyczny model kurtki puchowej. Podobnie jak wersja Microlight Jacket bez kaptura. Obie występują w szerokiej gamie kolorystycznej , a wersja bez kaptura waży zaledwie 375g w tym 125g puchu.

2-rab-continuum_jacket_2.jpg

W nowościach znajdziemy kurtkę Zero Jacket. To połączenie najwyższej jakości puchu gęsiego 1000 cui i ultralekkiego materiału z nici o grubości 7d pozwoliło stworzyć ekstremalnie lekką i ciepłą kurtkę, która ma doskonały stosunek wagi do zdolności izolacji. W rozmiarze L puchu jest 130g. Kurtka posiada ciepły kaptur, dwie kieszenie boczne oraz woreczek do spakowania. Idealne rozwiązanie na naprawdę ciężkie warunki atmosferyczne.

3-rab-microlight_alpine_jacket_2-400x400.jpg

Kolejną nowością jest model Continuum Jacket bez kaptura. Wersja z kapturem w kolekcji gości już od kilku sezonów i jest bardzo dobrze oceniana podczas różnorodnych testów outdoor. Gęsi puch 850 ulokowany jest w przeszywanych mini-komorach ( 95g dla rozmiaru L). Zastosowanie dużej ilości komór daje optymalne połączenie niewielkiej objętości po spakowaniu do izolacji.

4-rab-microlight_jacket.jpg

Wybór wśród kurtek puchowych Rab jest bardzo szeroki, ale nie zapomnieliśmy również o odpowiedniej ochronie dolnej części ciała. W zimie 2016 nasze nogi będą odpowiednio chronione, dzięki puchowym spodniom Argon Pants. Ilość puchu gęsiego 800 dla rozmiaru L to 160g, mają średniej wielkości pikowane komory do użycia na stanowisku, biwaku lub w połączeniu ze śpiworem jak dodatkowa warstwa izolacyjna. Do spodni dołączony jest pasek.

5-rab-argon_pants.jpg

Nasze ciało jest już odpowiednio chronione, dzięki puchowym kurtkom i spodniom, ale Rab nie zapomina również o naszych dłoniach i na zimę odświeżył model rękawic puchowych Endurance Down Mitt. Lekkie, ocieplane puchem kaczym łapawice z odpornym na wilgoć materiałem wierzchnim Pertex® Endurance. Stworzone z myślą o użyciu w niskich temperaturach i jako rękawice awaryjne.

6-rab-endurance_down_mitt.jpg

Dzięki puchowej kolekcji marki Rab możemy być pewni, że w czasie zimy całe nasze ciało będzie odpowiednio chronione, nawet w najcięższych warunkach atmosferycznych. Od tej zimy kolekcja Rab jest szerzej dostępna na rynku polskim, także zapraszamy serdecznie do odwiedzania sklepów outdoorowych.