Log in
    

The North Face FuseForm™ Originator zdobywa złotą nagrodę Outdoor Show

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Rewolucyjna technologia produkcji materiałów opracowana przez markę The North Face wyróżniona przez specjalistów z branży outdoorowej.

OutDoor INDUSTRY AWARD to prestiżowa nagroda przyznawana w czasie targów OutDoor Show w niemieckim Friedrichshafen. Niezależne jury ekspertów, w skład którego weszli m.in. przedstawiciele Deutsche Designer Club (DDC), przyjrzało się nowym produktom, które mają pojawić się na rynku wiosną 2015 roku.

Najważniejsza, złota nagroda powędrowała w tym roku do marki The North Face. Uznanie specjalistów zdobyła kurtka Originator, przy której produkcji wykorzystano opracowaną i opatentowaną przez markę technologię FuseForm™.

Jest to pierwsza w swoim rodzaju metoda tkania materiału, która pozwala na zmianę jego charakterystyki w odpowiednich miejscach. Dzięki temu możliwe jest wykonanie produktów nawet z jednego - jak w przypadku kurtki Originator - kawałka materiału. Jednocześnie w ramach tego jednego kawałka są miejsca odporniejsze na ścieranie (np. na ramionach) i są takie gdzie materiał jest nieco delikatniejszy, a co za tym idzie lżejszy.

Sprowadzona do minimum liczba szwów i elementów, z których wykonany jest produkt, pozwala na zmniejszenie jego wagi przy jednoczesnym zachowaniu najlepszych właściwości jeżeli chodzi o ochronę przed wiatrem i wilgocią, czy też „oddychalność”.

„Od ponad 45 lat The North Face wyznacza nowe standardy w dziedzinie produkcji odzieży outdoorowej. Cieszy mnie to, że FuseForm™, całkowicie nowa generacja w procesie tworzenia materiałów, zyskał takie uznanie.” - powiedział Oliver Lang, wiceprezes The North Face EMEA ds. produktu.

FuseForm™ Originator wchodzi w skład wiosennej kolekcji marki The North Face, która zaprezentowana została właśnie szerszej publiczności w czasie OutDoor Show we Friedrichshafen. Ten i inne produkty wystawione są w hali A3 na stanowisku nr 401.