Log in
    

Softshell MARMOT'a Tempo Jacket-test

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kurtka, którą otrzymałem do testowania, to model na 2012 rok. Moja wersja nie miała kaptura, ale dostępny jest również wariant z kapturem. Kurtka wykonana jest w technologii M3 Softshell. Elastyczna, nylonowa tkanina – Softshell Double Weave, o składzie: 90% Poliester, 10% Elastyn Stretch i ciężarze 20 dkg/m2 – zapewnia wyjątkową swobodę ruchów.

OPIS

Na pierwszy rzut oka widać dopasowany, sportowy krój ze stójką oraz raglanowo wszyte rękawy. Kurtka posiada dwie obszerne kieszenie boczne oraz tak zwaną kieszeń napoleońską na lewej piersi. Wszystkie zamki wykonane są przez firmę YKK. Centralny suwak podszyty jest osłaniającą listwą z odblaskową lamówką. Mankiety rękawów zostały wykończone elastyczną lamówką.
Wszystkie szwy są podwójne, a od środka obszyto je listwami maskującymi brzegi materiałów. Dolny obwód kurtki można regulować sznurogumką z jednym blokerem po prawej stronie. Nad kieszenią na lewej piersi znajduje się odblaskowy napis Marmot. Na prawym rękawie widnieje również odblaskowe logo – stylizowana literka M w srebrnym kole.

Kurtka waży 453 gramy. Moje TEMPO zostało uszyte w dwóch różnych odcieniach zieleni.

Fot. www.goryonline.com

OCENA

To, co od razu zauważamy po wzięciu kurtki do ręki, to elastyczność dzianiny. Dzięki temu jest ona szalenie wygodna, gdyż nie krępuje ruchów i zapewnia wyjątkową swobodę. Mimo tego, że należy do dopasowanych, swobodnie można ubrać pod nią polar, jeśli wymaga tego temperatura. Dwie boczne kieszenie są na tyle duże, że do każdej z nich zmieszczą się złożone na pół foki długości 165 cm. Obszerna jest również kieszonka napoleońska, mieszcząca swobodnie czołówkę czy GPS-a. Na uwagę zasługują suwaki, gdyż posiadają mocne sprężynki uniemożliwiające samoczynne otwieranie się kieszeni. To samo dotyczy oczywiście głównego zamka.

Całość testu znajdziecie na: www.goryonline.com