Logo

Test czekana X-Dream firmy Cassin (1/2)

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Mamy przyjemność zamieścić pierwszą część testu czekana X-Dream firmy Cassin. Test otrzymaliśmy dzięki uprzejmości Marcina Kardy, który również jest testerem ww. czekana na swoim blogu.

Jak pisze producent X-Dream to pierwszy czekan na rynku z regulowaną rękojeścią umożliwiającą zmianę kąta nachylenia w zależności od tego czy wspinamy się w lodzie, czy w skale. Zobaczcie sami jak w praktyce prezentuje się X-Dream.

Test czekana X-Dream firmy Cassin

Opis producenta

Marka Cassin prezentuje X-Dream - nowoczesny czekan zaprojektowany do technicznej wspinaczki lodowej, mikstowej i drytoolingu. To pierwszy na rynku czekan o regulowanej krzywiźnie uchwytu.

 

Czekan X-dream firmy Cassin

Dzięki temu opatentowanemu rozwiązaniu X-Dream to najbardziej uniwersalne narzędzie do wspinaczki zimowej, które doskonale sprawdzi się na lodospadach, drogach drytoolowych oraz na zawodach.

Zmiana kąta nachylenia styliska jest bardzo prosta i wymaga użycia tylko klucza imbus.

Cassin, zamiana kąta nachylenia w czekanie X-Dream

Do czekana X-Dream dedykowane są trzy rodzaje ostrzy (Race, Mixte i Ice) oraz dodatki takie jak regulowany mini-uchwyt, naklejki z materiału antypoślizgowego na stylisko, płytki poprawiające dopasowanie uchwytu do ręki. Długość 50 cm. Waga 50 g.

  • Waga: 580g
  • Długość: 50cm
  • Ostrze typu T
  • Stylisko, głowica typu T 

specyfikacja techniczna: | KLIKNIJ | (pdf)

Wideo test

Źródło: dziaby.blogspot.com/

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski