Log in
    

Spodnie Lusak Trangoworld – na wspinanie i trekking

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Bardzo ciekawą marką, jaką w ostatnim czasie zauważyłem w niektórych polskich sklepach, jest Trangoworld. Firma rodem z Hiszpanii w swojej ofercie ma pełną gamę odzieży outdoorowej, obuwia, jak również sprzęt biwakowy. Jej nazwa pochodzi od kultowych szczytów w Karakorum.

Podczas kilku wycieczek górskich miałem okazję testować spodnie trekkingowe Lusak, przeznaczone zarówno do wspinaczki jak i trekkingu.

Uderza fakt, że materiał, z jakiego są uszyte, jest bardzo przyjemny dla skóry, a do tego elastyczny. Spodnie mają profilowane kolana, stąd wrażenie, że bardzo dobrze dopasowują się do sylwetki i można się w nich swobodnie czuć podczas trekkingu. W pasie są rozciągliwe, gdyż mają gumkę, więc decydując się na jakiś  rozmiar stosunkowo łatwo można je dopasować do swojego obwodu pasa. Dodatkowo do ściągnięcia pasa możemy użyć paska (na wyposażeniu).

Materiał, z jakiego są uszyte (poliamid), posiada cechy oddychalności. Mogę zapewnić, że spodnie przyjemnie się nosi i pot nie zbiera się na skórze pod ich powierzchnią. Są odporne na niewielki deszcz oraz bardzo szybko schną. Zazwyczaj po spodniach trekkingowych nie spodziewamy się, że będą całkowicie nieprzemakalne – w przypadku dłuższych wędrówek lub cięższych warunków w plecaku powinniśmy mieć w razie czego przygotowane spodnie z membraną na okazję deszczu. Natomiast na krótkich wycieczkach, gdy nie zabieramy ze sobą zbyt wiele sprzętu ważne jest, by spodnie, które mamy na sobie, szybko schły, byśmy w komforcie mogli kontynuować marsz po niespodziewanej „zlewie”. Ten warunek na pewno „Lusaki” spełniają.

W materiał, z którego są uszyte, wpleciony jest ripstop, można się więc spodziewać, że nie będą narażone na rozdarcia i posłużą mi długo. Dla goniących za najniższą wagą mam dobrą informację – spodnie są bardzo lekkie, bo ważą zaledwie 420 g (rozmiar L).

Wyposażone są w kilka kieszeni zapinanych na zamki: dwie z boku, dwie skośne na udach i jedna z tyłu. Wszystkie kieszenie ozdobione są częściowo czerwonym zamkiem, co tworzy dość fajny zestaw kolorystyczny. Warto też zaznaczyć, że zamki pochodzą od firmy YKK. U dołu nogawek mamy ściągacze, dzięki czemu możemy dopasować dolną część spodni do naszych potrzeb.

Spodnie Lusak TrangoWorld znajdą zastosowanie podczas wycieczek w góry od wiosny do jesieni, jak również podczas wspinaczki. Warto pomyśleć o zakupie takich spodni w przypadku wyjazdów turystycznych i trekkingowych – wszędzie tam, gdzie potrzebujemy trwałej odzieży niezbyt łatwo brudzącej się. Ich najważniejszą cechą jest wygoda noszenia i przemyślany krój.

Darek Gruszka

Ceneria.pl

Pełna wersja recenzji dostępna jest tutaj.