Log in
    

Pierwsze wrażenia - Namiot Rockland Trails 2

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Namiot Rockland Trails 2 to ciekawa propozycja na dwuosobowy, wygodny namiot z osobnymi wejściami. Produkt dedykowany jest wszystkim tym, którzy cenią sobie kilkudniowe wypady na łono przyrody. Namiot Trails 2 jest dość obszerny (z dwoma małymi przedsionkami) co sprawia, że w miarę łatwo zmieścimy tam np. sprzęt wspinaczkowy, buty itp.. Poniżej zamieszczam na początek opis namiotu, a później przejdziemy do szczegółów.

namiot rockland trails 2 rozlozony

Namiot Rockland Trails 2. Fot. Damian Granowski

Sam namiot kosztuje 300 zł, co jest całkiem niezłą ceną na taki dwuosobowy model. W torbie zamykanej na zamek (dość obszerna, więc pakuje się namiot w miarę wygodnie) otrzymujemy tropik, sypialnię (na mocnej podłodze), 2 pałąki i jeden krótszy poprzeczny). Do tego śledzie i sznurki. Całość waży 3,2 kilograma.

namiot rockland trails 2 elementy

Rozłożone elementy namiotu. Fot. Damian Granowski

Jak pisze producent po rozłożeniu sypialni może ona pełnić funkcję moskiterii. Sypialnia podczepiana jest do stelażu za pomocą plastikowych klamerek. Należy dodać, że jedna osoba spokojnie poradzi sobie z rozłożeniem namiotru Trails 2.

namiot rockland trails 2 sypialnia

Rozłożona sypialnia namiotu Trails 2. Fot. Damian Granowski

namiot rockland trails 2 klamerki

Klamerka w namiotach Trails 2. Fot. Damian Granowski

 Seria Trails posiada po dwa wejścia. W sypialni są to wejścia na zamek z siatką do połowy drzwi. Na tropiku jest zamykane na zamek wejście. Można je otworzyć do połowy, lub w pełni - zamieszczam zdjęcia niżej, które lepiej to zoobrazują.

namiot rockland trails 2 wejscie

Wejście do sypialni. Fot. Damian Granowski

 namiot rockland trails 2 odsuniete wejscie

Odsunięty tropik do połowy...

namiot rockland trails 2 odsuniete w pelni wejscie

... i w pełni. Fot. Damian Granowski

Namiot posiada dość grube szpilki, do których przypinamy tropik i sypialnię. Na mój gust powinny szpilki przez producenta być podostrzone, ponieważ na polach namiotowych gleba jest raczej twarda.

Tropik posiada podklejone szwy. Nie miałem okazji jeszcze sprawdzać, jak będzie zachowywał się na deszczu. Jak tylko trafi mi się taka sytuacja to dopiszę adnotację do tekstu.

namiot rockland trails 2 sledzie

Fot. Damian Granowski

 namiot rockland trails 2 wywietrzniki

Jeden z dwóch wywietrzników, zamontowanych symetrycznie. Fot. Damian Granowski

Wnętrze namiotu jest dość obszerne. Dwie osoby na karimatach i 2 plecaki zmieszczą się spokojnie. Przy mocnym ściśnięciu się, powinny wejść trzy osoby

namiot rockland trails 2 wnetrze

Wnętrze namiotu. Fot. Damian Granowski

 Poniżej zapraszam do lektury opisu produktu. Na końcu artykułu zamieściłem podsumowanie.

Opis produktu: Seria namiotów Rockland Trails

Seria namiotów turystycznych Trails posiada stelaż wewnętrzny - pałąki mocowane są do sypialni. Po przełożeniu pałąków i postawieniu sypialni, naciągamy tropik i przypinamy lub przywiązujemy do stelaża. Plusem tej konstrukcji jest możliwość używania samej sypialni bez tropiku jako moskitiery. To rozwiązanie może okazać się przydatne podczas ciepłych bezdeszczowych nocy, jako samo zabezpieczenie przez owadami.

namiot rockland trail 2

Namiot Trails 2

Dużą zaletą modeli z tej serii są dwa osobne wejścia i dwa przedsionki zlokalizowane po dwóch stronach namiotu. Dzięki temu wchodzenie i wychodzenie z namiotu jest dużo łatwiejsze oraz w przypadku upalnych dni można szybko wywietrzyć namiot. Dwa przedsionki powiększają przestrzeń bagażową naszego namiotu.

Seria Trails charakteryzuje się niską wagą, co jest niezwykle istotne podczas przemieszczania się razem z namiotem.

Produkty tej serii to:

Namiot Rockland Trails 2

- namiot dwuosobowy

- waga: 3,2 kg

- maszty: włókno szklane

- materiał:

tropik: 68D 190T poliester, podklejone szwy (wodoodporność: 2000 mm)

sypialnia: 68D 190T (oddychający poliester)

podłoga: PE 120 g/ m2

- wymiary:

szerokość: 140 cm

długość: 210 cm

wysokość: 105 cm

dwa przedsionki: dł. 50 cm

namiot trail rockland schemat

Namiot Rockland Trails 3 (o nim przeczytacie w tym artykule: "Z namiotami Rockland na łonie natury i szlaku przygody"nie natury i szlaku przygody")

 


Podsumowując namiot Trails 2 firmy Rockland to dobra propozycja dla osób, które potrzebują namiotu na kilkudniowe, weekendowe wypady kilka - kilkanaście dni do roku, bez ekstremy. Namiot w tej cenie jest dość solidny, ale nie jest to namiot dedykowany na kilkunastodniowe wyprawy (ze spaniem w trudnym terenie (np morena) - w sumie jednak, całkiem możliwe, że sprawdziłby się w tych warunkach względnie dobrze.

 

Ogólnie jest obszerny na dwie osoby, a osobne wejścia zapewniają o wiele większy komfort niż jedno, przez które trzeba się przepychać.

Damian Granowski