Log in
    

Test rękawic Powerload firmy Monkey's Grip

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Na 11. KFG otrzymałem do testów rękawice Powerload firmy Monkey's Grip. Dodam, że razem z rękawicami DT, tworzą ciekawy komplet rękawic na wspinanie zimowe.

wspinanie msw

Autor po wyjściu z Direttissimy Mięgusza. Fot. Jacek Kierzkowski

Opis rękawic Powerload

Rękawice Powerload to pięciopalczaste, ciepłe rękawice dedykowane do wspinania lodowego i mikstowego. Twórcom przyświecało, aby Powerload był precyzyjną rękawicą, zarówno do asekuracji, jak i samego wspinania.

Dodajmy do tego, że rękawica posiada całkiem niezłą, nieprzemakalną membranę. Do tego ocieplenie z primaloftu, a część spodnia wykonana jest z koziej skóry.

Rękawica posiada długi mankiet, który możemy naciągnąć na ubranie. Gumowy ściągacz zapobiega wpadaniu śniegu. Powerload posiada gumową pętelkę, którą zakładamy na rękę. Umożliwia to ściągnięcie i odwieszenie rękawicy na szybko. Również na środkowym palcu znajdziemy małą pętelkę, która może służyć do podwieszenia rękawic do uprzęży, tak aby śnieg nie wpadał do niej.

Wrażenia z używania rękawic Powerload

Rękawice Powerload stały się moim standardowym wyposażeniem na tatrzańskie i inne zimowe wspinaczki, wszędzie tam, gdzie spodziewam się niskich temperatur (czyt. gdzie nie wystarczą rękawice DT Monkey's Grip).

Wcześniej może zacznę od tego, że nadają się również do skituringu, jazdy na nartach czy wszędzie tam gdzie występuje "łażenie" po śniegu. Szeroki (ściągany gumką) mankiet zapobiega wpadaniu śniegu, a membrana jest dość nieprzemakalna. 

Kijki i czekany dobrze się w nich trzyma, a i proste operacje sprzętowe nie będą problemem. Mam tu na myśli wspinanie zimowe. Zarówno asekuracja, jak i łatwe wspinanie na drugiego (z wyciąganiem) przelotów nie było problematyczne.

Rękawice nie są super ciepłe, lecz z drugiej strony trzeba było pójść na kompromis na linii precyzja-termika.

Co do wytrzymałości to właściwie jednym sezonie nie było znać na nich żadnych widocznych śladów zużycia

Podsumowując Powerload to dobra propozycja na ciepłą pięciopalczastą rękawicę na tatrzańską zimę i nie tylko. Weźcie też pod uwagę, że to produkt polski :)

 

 

rekawice powerload monkeys grip

PS. W 2015 roku wyszła nowa wersja rękawicy Powerload.