Log in
    

Wyprawa Bezengi 2010 zakończona

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Bezengi2010Od 4 do 29 lipca w czteroosobowym składzie, Magdalena Nowak, Joanna Nowosadzka, Jarosław Gryczka oraz Paweł Strzelecki (wszyscy KW Warszawa), działaliśmy w rejonie Bezengi w Centralnym Kaukazie. Klubowa wyprawa zakończyła się sukcesem - wszyscy wrócili cali i zdrowi

 

Wróciliśmy z głowami pełnymi wrażeń, bo dużo się działo – była lawina, zerwany most, „ kopiący” elektrycznością szpej, poważny zapych, „ areszt” u pograniczników, dzikie góry i piękne widoki. Dużo widzieliśmy i wiele się nauczyliśmy. Może nawet kiedyś o tym opowiemy.

bezengi1

 

W drodze na Giestołe Fot. Paweł Strzelecki

Na Wschodnią Dżangi nie weszliśmy. Udało się natomiast osiągnąć inne cele:

• Ukiu 4346 m, pn.-wsch granią 2A (Gryczka, Nowak, Nowosadzka, Strzelecki)

• Mały Ural 4200 m, drogą Saratowa 3B (Gryczka, Strzelecki)

• Sella 4300 m, płn. ścianą 3B (Gryczka, Nowak, Nowosadzka)

• Giestoła 4860 m, trawersem przez wierzchołek 4310 m 4A (Gryczka, Nowak, Nowosadzka, Strzelecki)

W Kaukaz na pewno jeszcze wrócimy.

 

bezengi2

Centralny Kaukaz Fot. Magdalena Nowak

Magdalena Martyna Nowak

magdalena-nowak

Studentka trzeciego roku stosunków międzynarodowych o specjalności euroazjatyckiej na Collegium Civitas. Redaktor magazynu górskiego „A/Zero" Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Wspinała się w Tatrach latem i zimą oraz w Alpach. Poza wspinaczką pasjonuje się dalekimi podróżami i fotografią. Była najmłodszą uczestniczką wyprawy kajakowej Romana Koperskiego na rzece Lenie (Syberia).

Paweł Strzelecki

pawel-strzelecki

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Pracownik działu Business Development w międzynarodowej kancelarii prawnej. Były członek zarządu oraz komisji rewizyjnej Klubu Wysokogórskiego Warszawa. Z zamiłowania alpinista, fotograf. Wspinał się w Tatrach i Alpach, latem i zimą. Autor szeregu dróg w Tatrach oraz wielu interesujących przejść letnich i zimowych. W roku 2001 otrzymał wyróżnienie „Orzeł KW Warszawa” za obiecujący debiut tatrzański.

Joanna Nowosadzka

joanna-nowosadzka

Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Architekt w pracowni APA Wojciechowski. Wspinała się m.in. w Tatrach i Alpach. Uzależniona od adrenaliny; ciągle szuka jej nowych źródeł - od niedawna zagorzała fanka snowboardu i longboardu, a od zawsze pomyka konno z wiatrem we włosach. Ma niesamowitą zdolność upodabniania się do lokalnej ludności - w Boliwii wyglądała jak Indianka Keczua, w Katmandu - jak dziecko Nepalu. Zaliczyła trzy sześciotysięczniki oraz dwa szczyty z Korony Ziemi (ciąg dalszy nastąpi:)).

Jarosław Gryczka

jaroslaw-gryczka

Wśród znajomych, przyjaciół i wrogów znany jako "Słońce". Absolwent warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, specjalista finansowania handlu i trener wewnętrzny w jednym z największych polskich banków. Wspinał się m.in. w Tatrach i Alpach. Poza wspinaczką miłośnik narciarstwa (ciągle jeszcze "trasowego"), książek detektywistycznych i serialu "Doktor House". Znaki szczególne: tzw. pesymizm defensywny (marudzenie) oraz biało-czerwona piłkarska czapka, której wszyscy mu zazdroszczą. Mimo tych atrybutów ma na swoim koncie parę (czyli dwa) sześciotysięczniki oraz parę (znowu dwa) szczyty Korony Ziemi.

 

Więcej o wyprawie przeczytacie tutaj