Log in
    

Kokshal Too Expedition 2010: Wieści z Kirgistanu - 10 wejść na cztero i pięciotysięczniki!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

kokshal-miniEkipa wyprawy "Kokshal Too Expedition 2010" zakończyła akcję górską i jest już w Biszkeku. Wyprawa zakończona, ekipa weszła na 10 szczytów (9 prawdopodobnie jest dziewiczych), z czego to 3 to pięciotysięczniki, a pozostałe to wysokie czterotysięczniki. Wszyscy przeżyli, obyło się bez wypadków. Niestety uczestnicy wyprawy musieli zrezygnować z głównego celu wyprawy (Pik 5632), ze względu na trudności obiektywne.

Cel główny, czyli pik 5632 pozostaje nadal nie zdobyty. Zespół musiał z niego zrezygnować ze względu na duże trudności i spore zagrożenia obiektywne (wiszące seraki, krucha skała, cienka warstwa lodu). Dolina Dzhirnagaktu została dość dokładnie wyeksplorowana przez uczestników wyprawy.

Podczas trwania wyprawy pogoda była zmnienna, na szczęście z przewagą lampy. Pogoda wymuszła nocne podejścia, ponieważ koło południa warunki , były niezbyt bezpieczne (dodatnie temperatury, lawiny). Do tego lodowiec był mocno poszczeliniony, co powodowało, że każdy z uczestników zaliczył mniejszy, lub większy lot do szczeliny lodowcowej

Ekipa zdobyła:

pik: 5370 - z wyglądu przypominający Kościelca
pik 5056 - piękny szczyt
pik 5165
pik 4841
pik 4711
pik 4812
pik 4865

 

Niedługo będą dostępne nowe wieści

 

Piotr Picheta