Logo

Głosujcie na wyprawę Batura Muztagh – Pakistan 2011

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Miej odwagę. Memoriał im. Piotra Morawskiego” ruszył pełną parą. Ideą projektu jest nagrodzenie najbardziej interesującej wyprawy. Pomysły można było zgłaszać od 17 listopada do 31 stycznia 2011 roku, a od 1 lutego, czyli już od wczoraj trwa głosowanie na najlepszą wyprawę. Zwycięski pomysł zostanie wsparty przy realizacji przez firmę Alpinus i liczne media branżowe (na decyzję o wygranej wyprawie mają wpływ w 50% głosy Internautów, drugie 50% należy do Kapituły Memoriału). Zwycięzcy na rok czasu staną się również honorowym członkiem Alpinus Expedition Team. Głosowanie trwa do 28 lutego 2011 roku. 

Batura Muztagh Pakistan 2011

Zagłosuj na nas już teraz pod tym linkiem

Batura Muztagh – Pakistan 2011 to wyprawa eksploracyjna w starym stylu. Pakistańscy tragaże, oficer łącznikowy, wielodniowa karawana i dziewicze góry – prawdziwy poligon dla pokory i śmiałości jednocześnie. Obszar naszych działań to prowincja Gilgit-Baltistan (płn. Pakistan), w której znajduje się podgrupa górska Karakorum-Batura Muztagh West.

alt

Celem wyprawy jest zdobycie dziewiczych szczytów Yashkuk Sar (6667 m) i Karambar Sar (6258 m). Oba cele nie były jeszcze nigdy atakowane przez wspinaczy.
Oprócz celów głównych, w otoczeniu lodowca Karambar znajduje się wiele innych, niższych, ale równie ciekawych celów wspinaczkowych. Wymienić chociażby można Yashkuk Sar II (6250 m), który jest mniejszym bratem Yashkuk Sar I, oraz wiele innych dziewiczych pięciotysięcznych szczytów, które stanowią potencjalny cel aklimatyzacyjny.

alt

Rys. 3 Północne otoczenie lodowca Karambar źródło: J. Wala, Taternik nr 1/2004, str. 25

Więcej szczegółów o naszej wyprawie pod adresem: http://pza.org.pl/download/441945.pdf

Kim jesteśmy?

Wyprawa organizaowana jest przez członków Klubu Wysokogórskiego Kraków.
Skład wyprawy: Piotr Picheta, Jakub Gałka, Maciek Chmielecki, Tomasz Chwastek, Ilona Gawęda, Mikołaj Puda, Przemysław Wiktor, Kuba Wrona, Oktawian Cież.
Wszyscy jesteśmy doświadczonymi wspinaczami. Do naszych osiągnięć należą m.in. działania eksploracyjne i liczne wspinaczki w takich rejonach jak: Himalaje, Andy,  Pamir, Tien Szan (www.kw.krakow.pl/kokshal2010), Kaukaz, Alpy, Tatry.

Zagłosuj na nas już teraz pod tym linkiem

Balura Muztagh Pakistan 2011

Niezdobyty Sathmarau Tower Fot. Jakub Gałka

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski