Log in
    

Polski Himalaizm Zimowy - Znamy już cel kolejnej wyprawy!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

3 maja odbyło się spotkanie członków planowanej na jesień 2011 roku wyprawy unifikacyjnej Polskiego Związku Alpinizmu, której celem jest zdobycie piątej góry świata- Makalu (8463m).

Nasi himalaiści zamierzają zdobyć ten należący do tzw. wysokich ośmiotysięczników szczyt bez tlenu, drogą pierwszych zdobywców z 1955 roku. Ostatniego wejścia w tym stylu Polacy (Kopyś-Kołakowski) dokonali 22 lata temu!

Polski Himalaizm Zimowy

Biorąc pod uwagę, że wyprawa odbywać ma się w trudniejszym okresie pomonsunowym można założyć, że będzie jedyną ekspedycją działającą w tym rejonie. Ewentualny sukces będzie więc ciekawym powtórzeniem - pamiętamy jednak, że wiosną tego roku na Makalu wspina się Kinga Baranowska - i trzymamy za nią kciuki...

Nadrzędnym celem wyprawy jest selekcja i przygotowanie polskich alpinistów w dziedzinie himalaizmu i do uczestnictwa w kolejnych wyprawach zimowych. Na chwilę obecną skład wyprawy zawiera 15 nazwisk, nie mniej jednak spodziewamy się, że z różnych „przyczyn życiowych” ostatecznie pojedzie około 10 osób. Więcej informacji na temat wyprawy oraz samej góry już wkrótce!

Adam Bielecki

Więcej o wyprawie Kingi Baranowskiej

Źródło: polskihimalaizmzimowy.pl