Log in
    

Kinga Baranowska - atak na obóz IV

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Dawno już nie pisaliśmy nic o wyprawie Kingi Baranowskiej na K2. Kinga i Fabrizzo dziś w nocy chcą założyć obóz IV. Trzymajcie za nich kciuki ;)

30 lipca

Hej! Witam Was z bazy pod K2 :-)
Udało nam się z Fabrizio założyć obóz III przy naszym ostatnim wyjściu, a także zaporęczować drogę do obozu III (7 tys. metrów). W przyszłym tygodniu chcemy znów wyjść do góry, powyżej trójki, ile się da do góry. Wszystko zależy od śniegu, jak jest głęboki.
Będę Was informować na bieżąco. W tej chwili pada śnieg w bazie.
Kinga Baranowska


fabrizio zangrilli

Fabrizio Zangrilli podczas akcji górskiej. Fot. Kinga Baranowska

31 lipca

Dziś do góry wyszło kilka osób z grupy FTA, chcą dojść do obozu II, zostawić tam rzeczy i zejść jeszcze dziś na dół. Mamy już wcześniej wyniesione wszystkie liny potrzebne do zaporęczowania drogi do obozu IV (tak jak wspominałam, otrzymaliśmy sporo liny z grupy FTA), dziś porterzy z grupy FTA zabrali ostatnie 600 metrów cienkiej i mocnej liny (6 mm) do obozu II, którą chcemy użyc powyżej ramienia K2, czyli na Butelce (8200 – 8300 m), a także w okolicach ramienia.
Mamy nadzieję, że od jutra będzie dobra pogoda, przynajmniej tak wskazują prognozy. Tymaczasem dziś w bazie istna śnieżna zadymka.

1 sierpnia

Hej! Od jutra (a w zasadzie dziś w nocy) znów rozpoczynamy akcję górską. Tym razem chcemy założyć obóz IV na ramieniu K2, czyli prawie na 8 tys. metrów. Czeka nas parę dni ostrego wysiłku.
Do usłyszenia!
Kinga
ps. Monika - dziękuję za prognozy :-)
ps. a tak w ogóle, to ostatnio w obozie II obchodziłam imieniny. Tortu nie było ;-)

Źródło: kingabaranowska.com, strona fb Kingi