Logo

K2 Winter Russian National Expedition-kolejne wieści

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapraszamy Was na kolejne wieści z wyprawy zimowej na K2. Tym razem dołączamy klilka zdjęć które przesłali uczestnicy wyprawy. Miłego czytania i oglądania.

alt

alt9 stycznia

Alexey Bolotov, Vladimir Belous i Eugeny Vinogradsky zaporęczowali dziś 5 lin ponad obozem C1, a nastepnie wrócili do obozu i pozostali tam na noc. Nickolay Totmjanin, Valery Shamalo, Andrew Mariev i Vadim Popovich donieśli ładunek do C1 i wrócili do bazy. Pogoda jest akceptowalna ale słońca nie ma.

11 stycznia

Nickolay Totmjanin i Valery Shamalo dalej poręczowali drogę powyżej C1, spędzili tam noc i dziś schodzą do bazy głównej. Iljas Tukhvatullin, Andrew Mariev i Vadim Popovich są teraz w C1 i mamy nadzieję, że uda im się założyć C2. Zespół założył 21 lin z bazy do C1  i 16 powyżej C1. Wszyscy uczestnicy wyprawy są już w bazie lub C1, oraz cały ładunek dotarł już na miejsce.

13 stycznia

zdjęcia z bazy głównej i obozu C1.

alt

alt

alt

alt

alt

14 stycznia

Dzisiaj Iljas Tukhvatullin, Andrew Mariev i Vadim Popovich zeszli do bazy. 12 stycznia doszli na wysokość 6350m npm i przygotowali miejsce na namiot. Wrócili do C1, gdzie spędzili noc i następnego dnia w przytgotowanym miejscu postawili namiot. W ten sposób powstał obóz C2. Założyli też 5 lin powyżej obozu.

Dziś Alex Bolotov, Eugeny Vinogredsky i Vladimir Belous wyszli z bazy do obozu pierwszego z ładunkiem do następnego obozu. Obecnie znajdują się w obozie C1.

Pogoda w obozie jest zła, mocne zachmurzenie, na wys. 6000 wieje ok 30km/h, na 7000 ok. 40km/h. Na drodze leży sporo śniegu. Prawdziwa zimna zima.

Trio, którego liderem jest Nick Totmjanin, wychodzi jutro z bazy głownej do obozu 1.

alt

alt

alt

15 stycznia

dziś przeszedł huragan w górze i bazie głównej. Nasze namioty unosiły się do góry jakby chciały odlecieć. Trio Bolotova powróciło do bazy. Wieczorem wszyscy byli w bazie. Jutro, jeśli pogoda na to pozwoli, weźmiemy się za naprawianie namiotów i jeśli wszystko będzi ok, trio Totmjanina wyruszy do góry. Mamy nadzieję, że dostaniemy kolejne prognozy pogody od Karla, gdyz są one dla nas i wyprawy bardzo ważne.

Źródło: k2-winterclimb.ru

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski