Log in
    

PHZ Manaslu - relacja z wyprawy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapraszamy na pierwsze wieści z wyprawy na Manaslu - wyprawa jest prowadzona w ramach programu "Polski Himalaizm Zimowy 2010-2015", którego honorowym patronem jest Bronisław Komorowski - Prezydent RP. Wyprawę finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki. Sprzęt uczestnikom ekspedycji zapewnia Hi Mountain.

alt

Manaslu 8156m npm, Fot. archiwum wyprawy

10 kwietnia

"Bezproblemowo dotarliśmy w komplecie z naszymi bagażami do Katmandu. Miasto jest takie jak zwykle czyli wyjątkowe. Więc na razie zdobywamy KTM ." - donosi Jerzy Natkański - kierownik wyprawy unifikacyjnej Polskiego Związku Alpinizmu na Manaslu.

11 kwietnia

"Ostatnie zakupy zrobione. Bagaże spakowane. Jesteśmy po breefingu w ministerstwie turystyki. Dokupiliśmy ok 15 szabel śnieżnych, kilka karimat i łopat śnieżnych. Pobudka o 5 rano. Planowany wylot helikopterem pierwszej grupy do Samagaon ok 8 rano. - przekazał dziś Jarek Gawrysiak - członek wyprawy unifikacyjnej Polskiego Związku Alpinizmu na Manaslu (8156 m.).

12 kwietnia

Ekspedycja w komplecie w Samagaon. Zabraliśmy się 2 samolotami. Cargo OK. Widoki bajeczne :) Dziś planujemy spacer do wys. ok. 4200 m. Pozdrawiamy! - przekazał Jerzy Natkański - kierownik wyprawy unifikacyjnej Polskiego Związku Alpinizmu na Manaslu.

Członkowie unifikacyjnej wyprawy PZA aklimatyzują się w kierunku bazy. "Doszliśmy do 4 250 m. a potem biegiem w dół na uroczystą pudże za powodzenie wyprawy" -  Wszyscy himalaiści czują się dobrze.

Źródło: polskihimalaizmzimowy.pl