Logo

Postępy wyprawy PHZ Manaslu

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Zapraszamy do przeczytania kolejnych wieści z wyprawy PHZ na Manaslu. Aktualnie uczestnicy zmierzają do bazy, po dniu odpoczynkowym.

alt

Widok z obozu II. Fot. polskihimalaizmzimowy.pl

8 maja – Polacy już w C3

„Jarek, Kamil, Jędrek i Wojtek założyli dziś obóz 3 na wysokości 6 800 m. Jurek i Piotr spędzają noc w obozie 2 na 6 300 m. a Rafał w bazie” - przekazał w smsie Jerzy Natkański – kierownik unifikacyjnej wyprawy PZA na Manaslu. Prawdopodobnie już jutro himalaiści przebywający w C3 podejmą próbę wyniesienia namiotu i założenia obozu 4 na wysokości 7 400 m.

9 maja

"Jarek, Grzegorz i Jurek wynieśli depozyt na 7 100 m. Piotr i Jurek śpią w C3, reszta zeszła lub zjechała na nartach do BC" - donoszą nasi himalaiści z wyprawy unifikacyjnej PZA na Manaslu (8 156 m). 

10 maja - w oczekiwaniu na zmianę pogody

"Wszyscy w BC. Spodziewane 2 dni opadów i 4 dni wietrzne. Ustalone zostały składy zespołów, które będą wychodziły z zamiarem wejścia na szczyt. Składy zespołów uwzględniają aklimatyzację, doświadczenie wysokogórskie oraz moc i siłę wydolnościową himalaistów – podkreśla w dzisiejszej relacji Jurek Natkański kierownik wyprawy unifikacyjnej PZA na Manaslu (8 156 m).

11 maja – odpoczynek

"Cała ekipa pozdrawia z wyjścia na odpoczynek do LHO na wys. 3180 m. Kamil pozostał „na posterunku” w bazie. Pozostali himalaiści nocują w Samagaon. Wszyscy są zdrowi i czują się dobrze. Jutro (sobota) z samego rana, wszyscy ruszają do bazy" - czytamy w dzisiejszej relacji.

Źródło: polskihimalaizmzimowy.pl

Drytooling.com.pl 2010-... © Damian Granowski